Будівля розбомблена російськими військами у Чернігові. Фото зроблено 4 березня. /Getty Images
Категорія
Картина дня
Дата

Користувачі Airbnb масово бронюють житло в Україні, незважаючи на війну. Чому

Будівля розбомблена російськими військами у Чернігові. Фото зроблено 4 березня. Фото Getty Images

Десятки тисяч людей у всьому світі бронюють житло в Україні через платформу Airbnb. Проблема в тому, що в Україні війна і ніхто туди не поїде. Навіщо ж тоді користувачі сервісу бронюють квартири? Це швидкий та перевірений спосіб пожертвувати гроші українцям

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Люди почали масово бронювати житло через платформу минулого тижня. Генеральний директор Airbnb Брайан Ческі 4 березня звернув увагу на цей тренд у Twitter: «За 48 годин в Україні було заброньовано 61 402 ночі. Це $1,9 млн для нужденних господарів, – написав він. – Така крута ідея від нашої спільноти. Дякую».

Більше половини – 34 000 ночей – забронювали користувачі Airbnb із США. За даними Airbnb, за той же період понад 8000 ночей було заброньовано користувачами з Великої Британії та майже 3000 ночей – канадцями.

Швидка перевірка сайту Airbnb показує, що багато об'єктів в Україні вже заброньовані до літа – чи то будинок у селі за межами Києва ($10 за ніч), чи однокімнатна квартира на Троїцькій вулиці в Одесі ($15 за ніч), чи нещодавно відремонтована квартира в центрі Києва ( $20).

Представник компанії сказав Forbes, що Airbnb також займається підвищенням поінформованості про те, як люди в сусідніх з Україною країнах можуть зареєструватися на Airbnb та надавати тимчасове житло українським біженцям. За його словами, щоби взяти участь у програмі, людям не обов'язково бути поточними користувачами Airbnb.

Минулого понеділка, 28 лютого, генеральний директор Airbnb Браян Ческі написав у Twitter: «Нам потрібна допомога в цьому. Найбільше потрібні люди, які можуть запропонувати своє житло в сусідніх країнах, включаючи Польщу, Німеччину, Угорщину та Румунію. Якщо ви можете прийняти біженця, перейдіть сюди: airbnb.org/get-involved.

Через день після публікації повідомлення Ческі, 28 лютого та 1 березня, понад 25 000 людей перейшли за посиланням для хостів, пресслужба Airbnb сказала Forbes.

Понад тиждень представники Airbnb працювали з керівниками 14 європейських країн, включаючи найближчих сусідів України, а також Франції, Великої Британії, Словаччини та Чехії, пропонуючи розмістити біженців у себе в квартирі через Airbnb.

Онлайн-майданчик для розміщення та пошуку короткострокової оренди приватного житла по всьому світу Airbnb запросила людей з інших куточків світу зробити свій внесок у справу українських біженців. Щоб це зробити, потрібно натиснути кнопку «пожертвування» на сайті компанії. Але фактичне бронювання нерухомості, що здається в оренду, в Україні – це ідея, що прийшла зі спільноти Airbnb, а не від самої компанії.

Airbnb 4 березня також оголосила про припинення операцій у Росії та Білорусі слідом за іншими туристичними компаніями, такими як Booking, Expedia та Priceline.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні