Глобальні амбіції у надскладних умовах: шлях українського МСБ до світової експансії
Категория
Партнерский материал
Дата

Глобальні амбіції у надскладних умовах: шлях українського МСБ до світової експансії

4 хв читання

У світі, де малий та середній бізнес (МСБ) щодня стикається з новими викликами, українські підприємства виявляють неймовірну стійкість та амбіційність. Ці якості дозволяють їм не лише виживати в умовах військового конфлікту, а й прагнути до глобального лідерства, розширюючи горизонти своїх міжнародних можливостей та ефективно їх використовуючи.

«Барометр амбіцій МСБ», глобальне дослідження, проведене платіжною платформою Payoneer у співпраці з Oxford Economics, підтверджує цю тенденцію. Дослідження демонструє, як українські підприємства, попри виклики, знаходять шляхи до успіху на світовому ринку, підкреслюючи свою рішучість, адаптивність та стратегічний підхід до управління бізнесом.

Ключові висновки «Барометра амбіцій МСБ»

У листопаді 2022 року Payoneer спільно з Oxford Economics провели опитування 3575 керівників МСБ з 15 країн світу. Мета дослідження – вивчити плани МСБ щодо розширення та виклики, з якими вони стикаються, включаючи глобальні кризи та платіжні проблеми.

В Україні опитування проводилося серед клієнтів Payoneer з 29 листопада 2022 року по 26 січня 2023 року.

Глобальні амбіції МСБ: 72% МСБ у всьому світі вбачають у транскордонній експансії можливість розширення своєї клієнтської бази та збільшення доходів.

Payoneer

Цифрова трансформація як інструмент зростання. Значна більшість МСБ запроваджує диджиталізацію задля підвищення ефективності, результативного розподілу ресурсів та задоволення мінливих потреб клієнтів. 65% МСБ переконані, що інвестиції в інновації – це насамперед спосіб розвитку бізнесу, а не засіб збереження нинішньої ринкової позиції. 63% упевнені, що динаміка технологічних змін є каталізатором інновацій для їхньої компанії, а не загрозою.

Диверсифікація ланцюгів постачання. МСБ активно розширюють свої мережі постачальників, збільшуючи їхню кількість у середньому з 17 до 22 за два роки, що сприяє підвищенню гнучкості та стійкості.

Payoneer

Опанування міжнародних платежів і фінансів. Понад 90% МСБ активно надсилають та отримують платежі щонайменше з трьох різних країн. Сполучені Штати, Китай, Велика Британія, Канада та Австралія є найпопулярнішими країнами-відправниками та країнами-одержувачами платежів.

Payoneer

МСБ України: де ми зараз

Міжнародна експансія. Українські МСБ активно прагнуть до міжнародної експансії. 76% планують розширення своєї діяльності. З них чверть розглядають можливість виходу на зовнішні ринки, згідно з дослідженням EBA.

Цифрова трансформація. Диджиталізація українських МСБ набирає обертів. 70% підприємців вже використовують цифрові канали продажу, а 87% приймають безготівкові платежі – за результатами дослідження Mastercard

Диверсифікація ланцюгів постачання. Українські МСБ активно розширюють свої мережі постачальників, і якщо тренд збережеться, до 2024 року наша країна може опинитися серед трьох лідерів за кількістю підрядників (дослідження «Барометр амбіцій МСБ»).

Оптимізація міжнародних транзакцій. Згідно з тим же дослідженням «Барометр амбіцій МСБ», завдяки своїй активності українські підприємства мають можливість використовувати найкращі практики та глобальний досвід для оптимізації транскордонних фінансових операцій. 

Стратегічні кроки для українських підприємців

Аналіз «Барометра амбіцій МСБ» відкриває стратегічні напрями розвитку для українських підприємців, що прагнуть зміцнити свої позиції на глобальній арені. Ось декілька ключових рекомендацій, заснованих на висновках дослідження.

  • Глибокий аналіз цільового ринку. Вивчайте тенденції та стратегії конкурентів на світовому ринку.
  • Міжнародні альянси. Використовуйте свою чинну мережу закордонних партнерів для розширення бізнесу.
  • Цифрова адаптація. Швидко інтегруйте новітні технології для гнучкості та конкурентоспроможності.
  • Сила даних у прийнятті рішень. Впроваджуйте інструменти ШІ для обґрунтованого управління.
  • Цифрова візитівка. Посилюйте свою онлайн-присутність через сучасні вебресурси та майданчики електронної комерції.
  • Диверсифікація ланцюгів постачання. Забезпечуйте стабільність, розширюючи мережу постачальників.
  • Комплексний підхід до ризиків. Розробляйте стратегії для виявлення та мінімізації потенційних загроз.
  • Технологічна оптимізація. Інтегруйте передові технології, такі як блокчейн, інтернет речей та штучний інтелект для моніторингу та оптимізації своїх операцій.
  • Ефективність транскордонних операцій. Спрощуйте міжнародні транзакції за допомогою ефективних платіжних рішень, зосереджуючись на прозорості й ефективності.
  • Стабільність валютних операцій. Впроваджуйте стратегії для захисту від валютних коливань, такі як хеджування та форвардні контракти, щоб стабілізувати грошові потоки та захиститися від несприятливих коливань валютного курсу.

Особливості українського МСБ: акцент на внутрішній потенціал

Дослідження «Барометра амбіцій МСБ» дозволяє не лише відчути пульс глобального бізнес-середовища, а ще й виявити ключові особливості українських підприємств, зокрема, їхні стратегічні переваги, які можуть стати основою для подальшого розвитку. 

Незважаючи на військовий конфлікт, український МСБ продемонстрував дивовижну здатність адаптуватися та розвиватися. За даними «Барометра амбіцій МСБ», середньорічний приріст доходу становив 8% у 2021–2022 роках, що є вищим показником порівняно з багатьма світовими регіонами. Ця стійкість свідчить про високий рівень рішучості й адаптивності українських підприємців.

Payoneer

Гнучкість як стратегічний ресурс

Отримання 8% середньорічного приросту доходу вимагає не лише стійкості, а й неабиякої гнучкості. Український МСБ володіє цією властивістю, як свідчать цифри, і це дозволяє ефективно реагувати на швидкі зміни в глобальному бізнес-середовищі. Така гнучкість є ключем до успіху в сучасному світі.

Міжнародна активність

Незважаючи на молодість багатьох українських підприємств, які активно беруть участь у транскордонних операціях (47% не мають навіть шести років) та попри воєнні дії на території України, що тривають, їхня активність на міжнародній арені вражає. Зокрема, у 2023–2024 роках очікується зростання доходів на 11%. Ці показники відображають глобальний підхід українського МСБ та їхню готовність до завоювання нових ринків.

Ця поведінка українських компаній на міжнародній арені сигналізує про їхнє глобальне мислення, а також є свідченням готовності українського МСБ завзято досліджувати нові горизонти.

Українські підприємства, які вже мають досвід у міжнародній торгівлі, можуть ще більше оптимізувати транскордонні транзакції, запровадити ефективні платіжні рішення і в тому числі за рахунок цих стратегій розширити своє глобальне охоплення та конкурентоспроможність.

Payoneer

Навіть у контексті великих викликів, зокрема повномасштабної війни, українські підприємства демонструють неймовірну стійкість та адаптивність. Для багатьох орієнтація на експорт стала не лише стратегічним вибором, а й засобом виживання. Дані цього дослідження можуть слугувати надійним компасом, що вказує напрям у цьому непростому маршруті, допомагаючи підприємствам знаходити оптимальний шлях до успіху.

Це дослідження нпідкреслює відданість і витривалість українського підприємництва, а також слугує свідченням їхньої здатності адаптуватися та розвиватися у найскладніших умовах. У світі, що переживає турбулентність від пандемії, геополітичних ризиків та економічної нестабільності, досвід України може слугувати джерелом натхнення та оптимізму для підприємців усюди.

Цитата Джона Каплана для українських підприємців

«Це неймовірно, але український малий та середній бізнес бачить можливості навіть у найскладніших умовах. Попри незліченні перешкоди, українські підприємства демонструють стійкість та зростання перед усім світом. Розбудовуючи міцні міжнародні партнерства та використовуючи можливості цифрової трансформації, український МСБ має усі шанси стати лідером на глобальній арені, надихаючи інших своїм успіхом».

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине