Катерина Прокопенко, керівниця відділу управління персоналом «BAT Україна»
Категория
Партнерский материал
Дата

Стійкість, підтримка, розвиток: три стовпи «BAT Україна» в управлінні персоналом у часи великої війни

Катерина Прокопенко, керівниця відділу управління персоналом «BAT Україна»

Війна в Україні змусила багато компаній переглянути свої підходи до управління персоналом і зосередитися на безпеці й добробуті своїх працівників. «BAT Україна» – одна з тих організацій, які зуміли швидко адаптуватися до нових обставин. Попри виклики, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, компанія продовжує демонструвати стабільно високі бізнес-результати і приділяти значну увагу добробуту та розвитку своїх працівників

ВАТ впроваджує численні ініціативи для забезпечення безпеки, фізичного та емоційного здоровʼя, фінансової стабільності свого персоналу. А також продовжує інвестувати в розвиток талантів, пропонуючи широкі можливості для карʼєрного зростання та навчання, щоб кожен працівник міг максимально розкрити свій потенціал. Керівниця відділу управління персоналом Катерина Прокопенко поділилася з нами тим, як компанія долає виклики та знаходить можливості для зростання в часи кризи.

Які були ключові пріоритети компанії з моменту повномасштабного вторгнення і яку підтримку вона надавала своїм працівникам у цей період?

К.П.: З моменту повномасштабного вторгнення безпека працівників стала ключовим пріоритетом нашої компанії. З перших днів ми надавали всебічну підтримку нашим співробітникам: евакуацію та забезпечення житлом у більш безпечних місцях України, грошову допомогу, а також цілодобову комунікацію. Сьогодні вся компанія, включно з топменеджментом і генеральним директором, працює в Україні, а наша фабрика в Прилуках функціонує на повну потужність. Окрім безпеки, ми приділяємо багато уваги фізичному та ментальному здоровʼю працівників та їхньому добробуту. 

Які ініціативи та пільги передбачає програма підтримки фізичного, емоційного та фінансового добробуту працівників у компанії?

К.П.: Наша програма добробуту працівників досить широка й охоплює різні аспекти. Щодо фізичного добробуту, ми пропонуємо медичне страхування та страхування життя з покриттям пасивних воєнних кейсів, оплачуємо щорічний медичний огляд, маємо тренажерний зал на фабриці та надаємо знижки в мережу тренажерних залів по Україні. Також у нас є сезонна вакцинація від грипу та «фруктові дні» для всіх працівників.

Емоційний добробут включає програму підтримки працівників, за якою кожен може отримати безкоштовні консультації професійних психологів, юристів і фінансових спеціалістів. У нас є короткі пʼятниці, коли працівники можуть закінчити робочий день о 15:00, якщо виконали всі завдання. Також у нас гібридний режим роботи і ми продовжуємо надавати вихідні в державні свята в повному обсязі. Крім того, проводимо багато вебінарів та навчальних сесій щодо підтримки ментального здоровʼя та розвитку резильєнтності.

Щодо фінансового добробуту, ми надаємо грошову підтримку в різних життєвих ситуаціях, як-от: одруження, народження дитини, втрата члена родини, вихід у декрет чи на пенсію. Також у нас є повна або часткова компенсація харчування для працівників фабрики та бек-офісу відповідно.

Як відбувається розвиток талантів у компанії, попри повномасштабну війну? Які можливості є для розвитку карʼєри і як компанія заохочує досягнення працівників?

К.П.: Незважаючи на повномасштабну війну, компанія демонструє стабільно високі бізнес-результати, тож розвиток наших талантів залишається одним із фокусів стратегії. У 2023 році 120 працівників змінили посади горизонтально, 61 отримав підвищення, і ми закрили 96 вакансій. Ми постійно набираємо амбітних і талановитих випускників на нашу програму Global Graduates Programme. Крім того, продовжуємо запроваджувати внутрішні програми розвитку працівників, проводити тренінги та навчання.

Щодо заохочення досягнень, наша компанія завжди була націлена на досягнення амбітних результатів з невтомною жагою до перемоги. Це є в ДНК нашого колективу. Ми робимо все для того, щоб заохочувати і винагороджувати потужні досягнення, ініціативу та проактивність наших працівників. Для цього у нас діє система мотивації, яка передбачає можливості нефінансового і фінансового заохочення та відображає корпоративні цінності компанії.

Яким був зворотний звʼязок від працівників щодо рівня залученості і які подальші кроки планує компанія для покращення робочого середовища?

К.П.: Наприкінці 2023 року ми провели опитування залученості серед працівників і отримали надзвичайно позитивний зворотний звʼязок. Це засвідчує відповідність наших ініціатив та проєктів потребам персоналу і дає нам впевненість у тому, що ми ефективно покращуємо робоче середовище.

Проте ми прагнемо вдосконалюватися й надалі. Разом із колегами у всіх департаментах ми обговорили зони для покращення і склали дорожню карту змін та ініціатив, щоб досягти нових позитивних змін у робочому середовищі компанії. Ми плануємо і далі впроваджувати нові проєкти та ініціативи, які відповідатимуть потребам наших працівників та покращуватимуть їхній досвід роботи в компанії.

Чому варто приєднатися до команди компанії і які переваги роботи тут?

К.П.: Наша компанія постійно розвивається, демонструє високі бізнес-результати та вкладає ресурси в розвиток людського капіталу. Ми запрошуємо всіх, хто прагне приєднатися до команди справжніх професіоналів, разом із нами досягати амбітних бізнес-цілей, будувати динамічну карʼєру і працювати в атмосфері залученості.

Серед переваг роботи в нашій компанії я б виокремила такі:

  • Можливості для професійного та карʼєрного зростання.
  • Конкурентна компенсація та система мотивації.
  • Комплексна програма добробуту працівників, яка охоплює фізичне, емоційне та фінансове благополуччя.
  • Гнучкі умови роботи, зокрема гібридний графік і додаткові вихідні.
  • Сильна корпоративна культура, побудована на цінностях досягнення результатів, ініціативності та залученості.

Ми віримо, що наша компанія є чудовим місцем для розвитку карʼєри, реалізації свого потенціалу та досягнення спільних цілей у колі однодумців-професіоналів.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине