Від клініки в Миколаєві до соціального партнерського проєкту з Фондом Сергія Притули. Як мережі медичних клінік ZDRAVO це вдалося
Категория
BrandVoice
Дата

Від клініки в Миколаєві до соціального партнерського проєкту з Фондом Сергія Притули. Як мережі медичних клінік ZDRAVO це вдалося

Перша клініка ZDRAVO відкрилася в Миколаєві за два тижні до початку війни, після чого їй, як і більшості бізнесів в Україні, довелося терміново переформатовувати роботу. Новий гравець на медичному ринку швидко зорієнтувався й запустив великий соціальний проєкт із Благодійним фондом Сергія Притули, відкрив нові напрями та планує запустити 100 клінік по всій країні протягом найближчих трьох років, щоб покращити рівень медицини в країні та зайняти там свою суттєву нішу. Про те, як молодій мережі клінік вдається проходити випробування повномасштабною війною – в інтервʼю СЕО клініки ZDRAVO Олексія Земляного.

Від клініки в Миколаєві до соціального партнерського проєкту з Фондом Сергія Притули. Як мережі медичних клінік ZDRAVO це вдалося /Фото 1

Олексій Земляний, СЕО клініки ZDRAVO

Запуск клініки за два тижні до війни

Першу клініку ZDRAVO ми встигли запустити в лютому 2022 року. Одна частина наших лікарів – це сімейні лікарі, терапевти й педіатри. Інша – вузькопрофільні фахівці – гінекологи, лори, кардіологи, хірурги, УЗД-фахівці. 

Нашу бізнес-модель ми розробили, виходячи з механізму чинної медичної реформи, але доповнили її послугами з онлайн-медицини, доставки ліків клієнтам, відділом турботи про клієнта та помножили все це на вищий рівень компетенції лікарів. Так ми отримали ZDRAVO.

Головна наша мета – це доступна медицина високого рівня з комфортом для українців.

Головна наша мета – це доступна медицина високого рівня з комфортом для українців. І нам це вдалося.

10 березня ми планували відкривати наступну клініку, а до кінця року – ще три в Миколаєві та пʼять в Одесі. Але не встигли – розпочалася повномасштабна війна, і наш графік потрібно було скорегувати. Весь наш колектив залишився на своїх місцях, кожен був залучений у всі процеси й намагався допомагати. Деякі лікарі працювали цілодобово. 

Ми побачили велику потребу в онлайн-медицині, оскільки величезна кількість українців виїхала за кордон, тому ми запустили сервіси для них через наш сайт. Тепер кожен українець за кордоном чи просто з домівки може отримати медичну консультацію в найкращих спеціалістів у найкоротший термін. Ми завжди поруч.

Від клініки в Миколаєві до соціального партнерського проєкту з Фондом Сергія Притули. Як мережі медичних клінік ZDRAVO це вдалося /Фото 2

Соціальний проєкт ZDRAVO й Фонду Сергія Притули

З перших днів війни я активно займався волонтерською допомогою у складі групи товаришів, підприємців. Ми активно допомагали і зробили свій внесок у боротьбу та спротив міста.

У червні в Миколаєві відкрився гуманітарний штаб Фонду Сергія Притули. Оскільки я мав гарний досвід, керівниця штабу, Ольга Малярчук, запросила мене приєднатися до команди. Так я запропонував їм ідею соціального проєкту – медичних мобільних бригад для виїзду до населених пунктів. Через два дні ми презентували цю ідею Сергію Притулі, й він погодив наше партнерство. Для реалізації проєкту нам потрібна була карета швидкої допомоги, через тиждень вона вже була в Миколаєві, й ми розпочали свою діяльність.

Під час виїздів ми надаємо первинну медичну допомогу, огляд, даємо рекомендації та направлення на лікування, роздаємо медикаменти та продуктові набори. У нас налагоджено комунікацію з кожним населеним пунктом, тому ми чітко розуміємо, які є запити, та надаємо необхідну допомогу.

Від клініки в Миколаєві до соціального партнерського проєкту з Фондом Сергія Притули. Як мережі медичних клінік ZDRAVO це вдалося /Фото 3

Наразі ми щомісяця проводимо від 400 до 500 виїзних консультацій. Ми розширили географію наших виїздів – тепер це не лише Миколаївська область, а й Херсонська, а також саме місто Херсон. Ми допомагаємо державі та координуємо свої дії з представниками влади для того, щоб це було максимально ефективно.

Наразі ми щомісяця проводимо від 400 до 500 виїзних консультацій.

У жовтні до нас приєдналися «Волонтерський рух» та ЮНІСЕФ. Коли ми побачили, що до нашого проєкту долучаються такі серйозні організації, я ще раз переконався, що наша ідея справді корисна й необхідна сьогодні.

У лютому ми вдвічі збільшимо кількість бригад і транспорту. Ми плануємо вийти до 800–1000 виїзних консультацій наших лікарів у населених пунктах, які постраждали від війни.

Від клініки в Миколаєві до соціального партнерського проєкту з Фондом Сергія Притули. Як мережі медичних клінік ZDRAVO це вдалося /Фото 4

Розвиток клініки сьогодні

Під час повномасштабної війни ми зрозуміли, що запити людей змінилися, і ми повині швидко реагувати на актуальні потреби. Під час війни ми стали одними з перших, хто зміг внести зміни до медичної ліцензії та розширити спектр наших послуг.

Сьогодні ми випереджаємо нашу фінансову модель на 15–20% щомісяця і розвиваємося швидше, ніж планували.

Сьогодні ми випереджаємо нашу фінансову модель на 15–20% щомісяця і розвиваємося швидше, ніж планували. Обсяги продажів, упізнаваність і відвідуваність клініки щомісяця зростають. Зараз, під час повномасштабної війни, нам вдається випереджати нашу фінансову модель, створену в мирний час.

Наша бізнес-модель будується на перетинах медичної реформи, приватної медицини та онлайн-послуг.

Наша бізнес-модель будується на перетинах медичної реформи, приватної медицини та онлайн-послуг. 50% наших зусиль та уваги фокусуємо на сімейній медицині. Наше завдання – підняти і покращити рівень медицини в країні. Для цього ми плануємо стати дуополістами на ринку онлайн-медицини й ринку онлайн-доставки ліків, увійти в трійку лідерів на ринку лабораторних досліджень. І я точно знаю, як цього досягти з нашими конкурентними перевагами та компетентною командою.

У лютому ми відкриваємо наступні дві клініки і не зупиняємося. Наші плани на найближчі 3–4 роки – 100 клінік по Україні: пʼять у кожному обласному центрі плюс один великий госпіталь. Так ми зможемо скласти гідну конкуренцію державній медицині та задавати стандарти на ринку медичних послуг.

Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине