BrandVoice
Категория
Лидерство
Дата

Як юрист зробив кар’єру в корпоративному бізнесі. 20-річний шлях Дениса Хренова в AB InBev Efes Ukraine

6 хв читання

Поширити
Артем Галкин

Денис Хренов, заступник головного виконавчого директора AB InBev Efes Україна Фото Артем Галкин

У 2006 році Денис Хренов розпочав роботу в AB InBev Efes Ukraine, одному з ключових гравців українського пивоварного ринку. Для молодого спеціаліста цей крок означав занурення у сферу корпоративного права та міжнародного бізнесу

За два роки він очолив юридичний відділ компанії (на той час вона називалась «САН ІнБев Україна») та увійшов до складу ради директорів, а сьогодні паралельно з цією роллю очолює ще кілька підрозділів і обіймає посаду заступника головного виконавчого директора.

Як його професійний шлях переплітався з розвитком компанії протягом цих років? Про це Денис Хренов розповів Forbes BrandVoice. 

20 років спільного зростання

Якими були ваші перші обов’язки та завдання в компанії? 

Коли я приєднався до AB InBev Efes Ukraine, юридична команда фактично тільки формувалася. Нам довелося з нуля вибудовувати систему юридичного супроводу бізнесу.

Перший рік був надзвичайно інтенсивним: 43 відрядження Україною, десятки зустрічей, аудит процесів, ревізія інтелектуальної власності. 

Одним із наймасштабніших проєктів стало об’єднання чотирьох юридичних осіб в одну структуру.

Йшлося про три броварні – кожна зі статусом акціонерного товариства – й окрему операційну компанію, що відповідала за продажі та дистрибуцію. Юридично це була складна трансформація, яка потребувала точності, стратегічного бачення та синхронізації з бізнесом.

Пивоваріння – це магія

Що стало ключовими точками зростання у вашій кар’єрі?

До компанії я приєднався у лютому 2006 року, а вже у листопаді 2008-го очолив юридичний напрям як директор з правових питань. Це був перший суттєвий управлінський рубіж. 

Згодом сфера відповідальності розширювалася, і з кожним етапом масштаб рішень ставав ширшим: від локального управління командою до участі в управлінні бізнесом загалом.

У 2008-му в моїй команді було близько 12 людей. Сьогодні це 30 фахівців. Але головне – змінився рівень відповідальності. Завдання, які наразі доводиться розв’язувати, набагато тісніше пов’язані з основними бізнес-процесами та майбутнім цього бізнесу. 

Денис Хренов, заступник головного виконавчого директора AB InBev Efes Україна

Ви очолили юридичний департамент до 30 років. Чи відчували страх перед відповідальністю?

Ні, страху не було. Навпаки, я цього прагнув. Я добре знав бізнес, розумів процеси, бачив, що працює ефективно, а що потребує змін. 

На той момент у мене вже були сформовані сильні горизонтальні зв’язки всередині AB InBev Efes Ukraine – я особисто знав колег різних рівнів, від керівників підрозділів до операційних команд.

Це давало впевненість, адже поруч була команда, на яку можна покластися.

Які корпоративні інструменти допомогли вам розвиватися?

У компанії є можливості для зростання на будь-якому рівні. І моя кар’єра – не найяскравіший приклад. У нас є колеги, які починали з набагато нижчих позицій, ніж я, і сьогодні працюють у глобальній штаб-квартирі в США або в Бельгії, обіймаючи значно вищі посади у міжнародній структурі. 

Компанія створює умови, за яких траєкторія розвитку залежить передусім від амбіцій та готовності брати на себе відповідальність. Мені допомогли прикладні навчальні програми, адаптовані саме під потреби бізнесу. Це мінікурси для різних рівнів управління, які дають знання, необхідні для поточної ролі та наступного кар’єрного кроку.

Памʼятаю, як у 2008-му я пройшов програму лідерства. Тоді, ще працюючи юрисконсультом, отримав символічний документ License to Lead. Спершу сприйняв це з іронією. Але вже за пів року, коли я очолив юридичний напрям, цей документ набув для мене зовсім іншого змісту. 

Чи можете простежити паралелі між власним професійним становленням і трансформацією компанії?

Коли я приєднався до компанії, вона була відносно молодою структурою після міжнародного об’єднання. Згодом відбулося злиття з американською Anheuser-Busch – і компанія стала глобальним гравцем нового масштабу. 

Пізніше були інші великі міжнародні інтеграції, зокрема з Grupo Modelo та SABMiller. Це багаторічні, складні процеси, до яких українська команда також була залучена. 

А у 2018 році відбулося об’єднання активів міжнародної групи з локальними активами Efes. Так з’явилася нинішня структура. 

Кожна трансформація означала новий рівень відповідальності для мене й новий горизонт мислення.

І саме тому я можу сказати: це не просто 20 років роботи в одній компанії, це 20 років спільної еволюції, без перебільшення.

Юридичний департамент як фундамент стійкості 

Якою сьогодні є структура функції (або департаменту) з правових питань та корпоративних відносин (LCA)?

LCA-департамент охоплює шість напрямів, такі як юридичний, корпоративні відносини, комплаєнс, служба безпеки, охорона праці та цивільний захист. Ми розв’язуємо і стратегічні, і тактичні завдання.

До стратегічних належить забезпечення комплаєнсу – відповідності діяльності компанії українському та міжнародному законодавству, корпоративній етиці, антикорупційним і антимонопольним політикам. Крім того, до нашої компетенції входять управління ризиками, кризовий менеджмент і забезпечення психологічної безпеки співробітників.

Тактичні завдання охоплюють юридичне супроводження договорів, переговори, судові процеси, організацію корпоративної структури. У сфері корпоративних відносин ми займаємося зокрема PR, управлінням репутацією, зв’язками із ЗМІ, комунікацією з державними органами та лобіюванням.

10 принципів культури AB InBev Efes Ukraine є основою роботи компанії, що визначають взаємодію, прийняття рішень та ведення бізнесу

Ви також приділяєте увагу формуванню корпоративної культури, хоча на перший погляд це не є прямим обов’язком юридичного департаменту. Чому? 

Так, у нас жорстка політика проти порушення особистих меж, дискримінації та будь-яких проявів зневаги до гідності людей. Будь-який співробітник може звернутися до комплаєнс-департаменту або до мене безпосередньо, зателефонувати на гарячу лінію чи надіслати повідомлення через анонімну скриньку.

LCA-департамент AB InBev Efes Ukraine

До речі, ядро корпоративної культури в компанії суттєво не змінювалося протягом 20 років і викладене у 10 простих принципах. Наприклад, тоді й зараз у спілкуванні між усіма співробітниками, включно з топ-менеджментом та акціонерами, ми прагнемо підтримувати неформальний стиль. Зокрема, будь-який співробітник може звертатися до керівника по імені і на «ти», але й тут залишаємо людям свободу вибору. Це допомагає зменшити дистанцію, створити більш відкриту атмосферу та підтримувати щирі робочі відносини.

Для мене компанія – це велика сім’я.

50 років традицій і розвитку

Цьогоріч Чернігівській броварні виповнюється 50 років. Яке значення вона має для економіки регіону?

Броварня збудована у 1970-х роках як частина державної програми розвитку пивоваріння. Вже у 1988 році з’явилося пиво «Чернігівське» як подарунок броварів містянам до дня Чернігова, а у 1996-му броварня стала частиною бельгійської компанії. Вона створює робочі місця в регіоні, інвестує в інфраструктуру барів, ресторанів і гостинності, забезпечує розвиток ринку та сприяє підвищенню культури споживання пива. Для нас 50-річчя – це важлива віха і привід для гордості. 

До 50-річчя Чернігівської броварні було створено спеціальний сорт пива

Особливістю нашої броварні можна назвати невпинний розвиток, і 2026 рік для нас важливий знаковими подіями та змінами: ми запускаємо кампанію до 50 років і підготували багато новинок. Зокрема, це «Фрутер Капуоранж», «Хмелевус» і «Сіверська легенда» у новому форматі, а також безалкогольне «Чернігівське».

Крім того, ми оновлюємо дизайн «Чернігівського».

Нам вдалося гармонійно поєднати традиції та сучасність у єдиний образ: новий дизайн упізнаваний як для тих, хто з нами понад 30 років, так і для нових споживачів.

Також спеціально до 50-річчя Чернігівської броварні ми створили спеціальний сорт пива під назвою «Щось Особливе». Це пиво з унікальним смаком і ароматом, виготовлене з трьох видів хмелю. Ми прагнули подарувати щось справді особливе поціновувачам «Чернігівського» й українського пива загалом.

У лімітованій версії «Чернігівське Щось Особливе» поєднано три види хмелю

Відомо, що у 2022-му, після початку вторгнення, «Чернігівське» розливалося у 14 країнах на знак підтримки українців. Як саме це відбувалось?

Це був особливий момент. Якийсь час ми не могли продовжувати виробництво в Україні, і компанія випустила «Чернігівське» як limited edition у кількох країнах. Це стало важливим символом нашої міжнародної присутності. 

Також упродовж певного часу заради підтримки української команди стандартний сорт «Чернігівського» вироблявся нашими колегами у Західній Європі та постачався на ринок України.

Для тих, хто любить пиво так само, як ми

Які плани компанії у горизонті трьох–п’яти років? 

Сьогодні, на жаль, працює лише одна з трьох наших броварень, адже дві розташовані в локаціях, де важко забезпечити прийняті в компанії стандарти безпеки. Але навіть за таких обставин ми – серед лідерів пивної індустрії України. 

Наша мета – повернути лідерство на українському ринку, тому ми продовжуємо інвестувати в якість продукції, команду та розвиток компанії. 

Можу сказати одне: ми щодня працюємо заради зростання і готові масштабуватися ще швидше.