Категория
Партнерский материал
Дата

БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні забезпечили лікарні сучасними інкубаторами: через 10 років вони зможуть врятувати життя 14 000 передчасно народжених дітей

БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні забезпечили лікарні сучасними інкубаторами: через 10 років вони зможуть врятувати життя 14 000 передчасно народжених дітей

В Україні зростає кількість передчасно народжених дітей. Не виключено, що причина цьому – активні бойові дії та постійна ракетна небезпека. Для того, щоб маленькі «поспішайки» вижили, а також надалі могли бути здоровими й активними, їх поміщають у спеціальні неонатальні інкубатори. Саме тому наявність такого обладнання у медзакладах дуже важлива 

Минулого року Благодійний фонд «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні започаткували Національний проєкт підтримки дітей «Тепло для немовлят». У рамках цієї ініціативи благодійники передали 41 інкубатор і два реанімобілі для медзакладів чотирьох областей України.

«Наш бізнес не лише забезпечує українців якісними продуктами харчування і напоями, зокрема молочною продукцією та дитячим харчуванням, сприяє економічній стабільності в країні, а й надає нам змогу турбуватися про благополуччя місцевих громад. Минулого року PepsiCo спрямувала близько 200 мільйонів гривень на благодійні ініціативи. Проєкт «Тепло для немовлят», зокрема, є нашим вкладом у майбутнє країни, в якому кожен матиме шанс на щасливе та здорове життя».

Олександр Кисельов генеральний директор PepsiCo в Україні

Допомога Дніпру

Катерина Шиліна народила дитину на 30-му тижні вагітності. Дівчинка важила всього 980 грамів. Це була друга дитина в родині Катерини, на яку чекали довгих 10 років. «У мене було пʼять вагітностей, – розповідає жінка. – Коли я вчергове дізналась, що чекаємо на дитину, надіялась, що виношу її всі девʼять місяців. Однак вийшло, що сім. Доньку одразу забрали до реанімації й там я її вперше побачила». 

БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні забезпечили лікарні сучасними інкубаторами: через 10 років вони зможуть врятувати життя 14 000 передчасно народжених дітей /Фото 1

Катерина Шиліна народила дитину на 30-му тижні вагітності

Страх – це те, що відчувала Катерина в момент народження доньки. Думала про пройдений складний шлях і невідомість попереду. Тоді КП «Регіональний медичний центр родинного здоровʼя» у Дніпрі, де перебувала Катерина з дитиною, якраз отримав нові кувези від БФ «Благомай» та компанії PepsiCo в Україні. Саме професійність лікарів і застосування нового обладнання допомогли виходити донечку Катерини. 

«Інкубатори чудові, дуже сучасні та якісні. Можна з будь-якого боку підійти до дитини, взяти її за руку, погодувати через зонд. Інкубатор показує, яка вологість всередині й температура, сигналізує, коли його потрібно закривати. У таких умовах у немовлят набагато зростають шанси вижити», – розповідає матір новонародженої. Вага дівчинки з часом зросла до 1700 грамів, дитина вже вчиться самостійно їсти суміш із пляшечки. 

У КП «Регіональний медичний центр родинного здоровʼя» у Дніпрі виходжували дітей з ще нижчою вагою, розповідає завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Олена Верещак.

Олена Верещак, завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених

Олена Верещак, завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених

«Наш заклад навіть потрапив до Книги рекордів України. Ми виходили дитину, вага якої була 470 г. Це була дитина з двійні, але інший хлопчик мав майже 700 г ваги. Однак вони обоє перебували в неонатальних інкубаторах. БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні нам дуже допомогли, коли надали новенькі кувези. Нашим було вже 12 років і вони потребували негайної заміни. До того ж ми отримали інкубатори-трансформери, таке обладнання може перебудуватися у реанімаційну систему. У цих кувезах дітей можна навіть оперувати», – каже завідувачка відділення.

Загалом у рамках Національного проєкту підтримки дітей «Тепло для немовлят» благодійники передали Дніпру два інкубатори для новонароджених АТОМ Dual Incu та чотири інкубатори для новонароджених АТОМ Air Incu. Таке ж обладнання дісталося й Запоріжжю, Миколаївщині та Київщині. 

інкубатор АТОМ Dual Incu

Благодійники передали Дніпру два інкубатори для новонароджених АТОМ Dual Incu та чотири інкубатори для новонароджених АТОМ Air Incu

Реанімобілі для Миколаєва

Крім інкубаторів, БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні надали медзакладам у Миколаєві неонатальні реанімобілі. Вони допомагають доставляти дітей до лікарні швидко та, головне, безпечно. Таких реанімобілів у регіоні бракувало, адже медзаклади Миколаєва сьогодні обслуговують не лише жителів свого регіону, а й сусідніх прифронтових територій.

Неонатальні реанімобілі

Неонатальні реанімобілі для Миколаєва

Неонатальні реанімобілі

Неонатальні реанімобілі для Миколаєва

Предыдущий слайд
Следующий слайд

«Реанімобіль потрібен для виїзної бригади до новонароджених, адже будь-яка дитина, яка потребує допомоги, і має, наприклад, поліорганну недостатність, чи потребує кисневої підтримки або штучної вентиляції легень, має пересуватися до лікарні лише за допомогою виїзної бригади лікарів інтенсивної терапії. Саме для цього дуже потрібні реанімобілі».

Наталія Мартьянова завідувачка педіатричного відділення новонароджених та недоношених дітей Миколаївської обласної дитячої лікарні

Інкубатори для лікарень Київщини

Від початку повномасштабного вторгнення Київська область прихистила велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Зросла потреба й у наданні медичної допомоги. БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні передали дитячі інкубатори у чотири заклади регіону, серед них і КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня» у Боярці. 

«Завдяки неонатальному кувезу ми виходили дитину вагою 600 г, яку мати народила на 26-му тижні вагітності. Точно можу сказати, що більшість передчасно народжених дітей виживає саме завдяки сучасному обладнанню».

Наталія Дьохтяренко педіатр-неонатолог

Лікарка зауважує, що таких потужних та сучасних інкубаторів-трансформерів у їхній лікарні ще не було. 

«Передані нам інкубатори вже рятують життя малечі, яка народилася з дуже малою вагою. Ця допомога – частина нашого Національного проєкту, і разом із партнерами ми продовжуємо допомагати лікарям рятувати маленькі життя!» – підкреслює співзасновник БФ «Благомай» Костянтин Голубятніков.

БФ «Благомай» та компанія PepsiCo в Україні забезпечили лікарні сучасними інкубаторами: через 10 років вони зможуть врятувати життя 14 000 передчасно народжених дітей /Фото 2

Костянтин Голубятніков, співзасновник БФ «Благомай»

Враховуючи зростаючу кількість передчасно народжених дітей, неонатальні інкубатори від БФ «Благомай» та компанії PepsiCo в Україні за пʼть років зможуть допомогти лікарям врятувати життя понад 7000 маленьких українців, а за 10 років – близько 14 000 немовлят.

неонатальні інкубатори від БФ «Благомай» та компанії PepsiCo

Неонатальні інкубатори від БФ «Благомай» та компанії PepsiCo

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине