Категория
BrandVoice
Дата

Щоб бути успішним, потрібно вчитися приймати ризики: компанія «Байєр» інвестує в Україну під час війни

2 хв читання

Володимир Оніщенко

Компанія «Байєр» під час повномасштабної війни з Росією інвестує €60 млн у розвиток виробництва насіння в Україні. За збігом обставин саме 25 лютого 2022 року ми в компанії мали обговорювати інвестиції обсягом €34,5 млн в українське виробництво

І попри те, що в той день нам довелося евакуйовуватися зі своїми сімʼями, ми провели заплановану в календарі зустріч увечері, коли змогли дістатися більш безпечних регіонів України. Тоді ми вирішили, що продовжимо обговорення інвестицій в Україну, як тільки це стане можливим, адже головною метою в перші дні війни була безпека наших співробітників. Але навіть у той час ми не обговорювали зупинку бізнесу в Україні.

Як ми прийняли рішення про інвестиції у €60 млн 

Коли наприкінці березня від росіян звільнили Київську область, ми вирішили, що настав час повертатися до роботи. Команда, незважаючи на те, що в наш склад влучила російська ракета, продовжила відвантаження продукції. Ми розуміли, що заради проведення посівної ми зобов’язані забезпечити насінням українські агропідприємства. Спочатку в цих процесах була задіяна невелика група співробітників, а вже у травні 2022 року до роботи приступила основна команда. Також ми суттєво наростили експорт насіння кукурудзи до країн ЄС.

«Байєр»

Компанія «Байєр» під час повномасштабної війни з Росією інвестує €60 млн у розвиток виробництва насіння кукурудзи в Україні

Тоді ж стало зрозуміло, що ми готові працювати в нових реаліях і відновити обговорення інвестицій. Але якщо 25 лютого йшлося про потенційні €34,5 млн, то вже зараз загальний обсяг інвестицій, що буде залучено, сягає €60 млн.

Поточний інвестиційний проєкт, який планується завершити у 2025 році, передбачає збільшення потужностей сушіння кукурудзи на насіннєвому заводі, а саме: введення в експлуатацію третьої сушарки, будівництво двох бомбосховищ для наших співробітників, де одночасно можуть перебувати до 400 людей, суттєве розширення машинно-тракторного парку (склади й майданчики для зберігання техніки) та закупівлю новітніх сільськогосподарських машин різного типу.

«Байєр»

Сушарка для кукурудзи на насіннєвому заводі «Байєр»

«Байєр»

Завод у квітні 2023 року

Предыдущий слайд
Следующий слайд

Цей крок підтверджує, що компанія «Байєр» вірить в Україну, її перемогу та хороші перспективи у майбутньому. Інвестиції у розвиток виробництва також важливі для мотивації усієї української команди. Адже коли міжнародна компанія заявляє про готовність підтримувати так Україну під час війни, люди реагують дуже позитивно, активізуються і докладають ще більше зусиль у своїй роботі.

Вчимося ризикувати 

Звичайно, інвестувати під час війни небезпечно, але хто, як не міжнародний бізнес, що працює в Україні, має брати на себе відповідальність і ризикувати заради світлого майбутнього нашої країни та світу загалом. 

Адже для «Байєр» збільшення потужностей насіннєвого виробництва є дуже важливим з погляду реалізації бачення компанії «Світ без хвороб та голоду». 

«Байєр» позитивно оцінює перспективи розвитку аграрного ринку України й прагне поліпшувати співпрацю з українськими фермерами. Це можливо реалізувати, зокрема, шляхом вдосконалення ведення сільського господарства за допомогою підходів сталого розвитку, сучасних цифрових інструментів, забезпечення фермерів якісним насінням і засобами захисту рослин. Саме тому ми обираємо інвестувати й підтримувати економіку України вже зараз. Водночас ми віримо, що «Байєр» власним прикладом може мотивувати інші міжнародні бізнеси інвестувати в Україну.

Ми віримо, що війна в Україні через деякий час закінчиться, і ми щонайменше повернемося до тих обсягів сільського господарства, які були до 2022 року, і на той момент наша компанія має бути готова забезпечити зростаючі потреби аграрного сектору. Але якщо зараз зволікати з інвестиціями, після перемоги для прориву може бути запізно.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине