Информация о Гліб Стрижко

26 років, Морський піхотинець. Незважаючи на травму, продовжує працювати на благо України

Гліб Стрижко /из личного архива

«30 до 30: Творці майбутнього»

«У моїй системі цінностей найвища – Україна», – каже морський піхотинець Гліб Стрижко.

Під час оборони Маріуполя молодий командир десантно-штурмового відділення 1-го окремого батальйону морської піхоти дістав важке поранення. Через вибух ,що стався внаслідок ворожого обстрілу, на нього обвалилися бетонні конструкції. Пошкодило тазостегнові суглоби, щелепи, очі.

Стрижко переніс полон, десятки операцій і заново навчився ходити. Це не зломило духу військового. Нині, попри проблеми зі здоров’ям, він працює координатором у Veteran Hub у Києві. Відповідає за організацію подій та комунікацію з ветеранськими спільнотами. Розповідає, що прагне бути корисним.

У Гліба вже є досвід суспільної роботи. У 2017-му, навчаючись на четвертому курсі Дніпропетровського національного університету, організував молодіжний центр «Кузня української інтелігенції» – безкоштовний простір для проведення культурних та освітніх подій. Центр і досі працює.

В армію пішов у 2021-му, пропрацювавши два роки ментором в Українській академії лідерства. «Вирішив служити, бо усвідомив, що роблю недостатньо для країни», – каже Стрижко.

Що б ви собі порадили на початку свого шляху?

Я б собі сказав, що треба мріяти сміливо. І що це допоможе. Бо що сміливіші мрії, то менше інших людей у це вірить і, отже, не буде заважати. І мені здається, що сміливість моїх мрій у моєму житті мені супердопомагає.

Участие в рейтингах