Информация о Мар’яна Савка

головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» (ВСЛ), поетеса, дитяча письменниця

Мар’яна Савка /Антон Забельский для Forbes Украина

Профайл

Досье
50 років

50 лідерок України 2023

Головне досягнення:

Після 24 лютого письменниця Євгенія Кузнєцова подумки попрощалась із книгами, над якими працювала. Дарма. «За рік війни ми з ВСЛ видали дві книжки, – каже письменниця. – Якби мені сказали це у лютому, я б подумала, що це фантастика». 

За рік вторгнення ВСЛ Мар’яни Савки видало 100 книг та відкрило нову книгарню у Львові. «Не дозволяла собі опускати руки, – каже Савка. – Могла злитися, плакати, але не ламалася і намагалася підбадьорювати всіх довкола».

ВСЛ стає одним із головних видавництв у країні, вважає видавець Антон Мартинов. «Цікаво спостерігати, як зростає мережа книгарень видавництва», – каже він.

Савка не обмежувалася справами видавництва. Вона волонтерила, писала вірші, видала власну книгу «Залізницею додому» про подорож в евакуаційному поїзді, всупереч блекаутам закінчила дитячий мюзикл «Листи до тата». Мріє поставити його на кількох сценах у кооперації зі львівськими, харківськими, одеськими музикантами та культурними менеджерами. 

Головний виклик 2023 року:

Не почати мірятися здобутками. Має бути співпраця та співтворчість людей, готових бути лідерами відбудови. Не дай боже втратити те, що наша волонтерська країна здобула, – довіру.

Участие в рейтингах