Информация о Олена Скирта

29 років, Співзасновниця проєкту з популяризації науки INSCIENCE. Організовує найбільші науково-популярні конференції в Україні

Олена Скирта /Роман Пашковский

«30 до 30: Творці майбутнього»

У 2018 році Олена Скирта разом із партнеркою Анною Орєховою провела першу в Україні науково-популярну конференцію INSCIENCE.

Окрім конференції, що включає виставку наукоємних стартапів та наукових винаходів, проєкт INSCIENCE зняв документальну серію про жінок у науці, розробив програму з популяризації науки серед дітей Science4kids та з 2020-го просуває доказову медицину.

«У 2017-му люди працювали у сфері популяризації науки на волонтерських засадах», – згадує Скирта. Через це вони з партнеркою одразу планували розбудувати сталу організацію. «Зараз навіть дивно згадувати, що науковцям і науковицям раніше не платили гонорари за їхні лекції», – каже популяризаторка.

Пріоритет INSCIENCE – налагодити співпрацю між науковцями й бізнесом. «Вони говорять різними мовами, бізнесмени часто не знають науковців та де їх шукати», – каже Скирта. Це помилка, вважає вона, адже найбільші інвестиції зазвичай отримують саме стартапи, засновані на наукових винаходах.

Про що ви мрієте?

Побачити українські ракети, які везуть людей на Марс, використовувати вітаміни, що затримують старіння, які роблять в українських лабораторіях.

«Олена почала популяризувати науку, ще коли це не було мейнстримом. Вона залучає до конференцій науковців міжнародного рівня. Учасники їхніх хакатонів уже досягли успіхів у бізнесі. Це буст для бренду науки», – учасник списку «30 до 30» 2020 року, засновник освітньої платформи EdEra Ілля Філіпов.

Участие в рейтингах