Информация о Вероніка Лапчак (Арістова)

29 років, Парамедикиня добровольчого батальйону ОУН, керівниця Львівського осередку жіночого ветеранського руху. Допомогла сотням жінок-ветеранок упоратися з ПТСР

Вероніка Лапчак (Арістова) /из личного архива

«30 до 30: Творці майбутнього»

«Я розуміла: якщо буду цим займатися, то зможу, можливо, і себе витягнути з наслідків ПТСР», – каже Лапчак.

Парамедикиня воює з 2015 року. У 2019-му звільнилася з армії через ПТСР та заснувала у Львові організацію, яка опікується правами жінок-ветеранок. Організація допомагає у розв’язанні багатьох проблем, але найголовніше – займається психологічною допомогою при посттравматичному стресовому розладі. «Виявилося, що нас дуже багато і що дівчата, так само, як і я, почуваються покинутими і самотніми після повернення додому», – каже Вероніка. Перед великою війною у складі львівського осередку перебувало понад дві сотні ветеранок.

Ще один напрям роботи Вероніки – репродуктивне здоров’я ветеранок, це сфера і її професійних інтересів: за освітою парамедикиня – акушерка.

Зараз Лапчак планує звільнятися зі Збройних сил, щоб продовжувати роботу із допомоги ветеранкам і надалі. «На нас чекає велике навантаження», – резюмує вона.

Чого б ви хотіли досягнути в житті?

Допомогти якомога більшій кількості людей. Планую йти далі за медичною лінією, проте обрала медичне право, буду цього навчатися.

Участие в рейтингах