«Ми були тут до і зобов’язуємося бути під час і після війни», – так Лоран Дюпуш, голова правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group, розповідає про розвиток банку в Україні. Він упевнений, що наша країна має велике майбутнє, а UKRSIBBANK може зіграти ключову роль у її сталому відновленні
Банк має багаторічний досвід роботи в Україні й амбітні плани щодо її сталого розвитку. Лоран Дюпуш розповів, як UKRSIBBANK підтримує Україну від початку повномасштабної війни і яку має експертизу, потрібну для того, щоб допомогти країні відновитися.
Який період був найскладнішим для вас як генерального директора з початку повномасштабного вторгнення? Які уроки ви винесли як лідер і людина?
Я приїхав в Україну на початку березня 2020‐го. Хоча цей початковий період був непростим через пандемію, він також дав цінні уроки щодо оптимізації процесів, забезпечення дистанційної роботи та підтримки зв’язку з колегами і клієнтами. Ми використали цей досвід під час повномасштабної війни, щоб продовжувати обслуговувати наших клієнтів як у відділеннях, так і через банкомати, інтернет‐платформи UKRSIB online та UKRSIB business.
Що зробив UKRSIBBANK для підтримки українців під час війни?
Нашим основним пріоритетом залишається забезпечення безпеки та добробуту персоналу, а також продовження безперервного обслуговування 2 млн клієнтів.
Ми ніколи не припиняли банківських операцій. Наразі працюємо у 201 відділенні, 700 банкоматах і забезпечуємо безперебійну роботу всіх наших програм і цифрових сервісів. Ми приєдналися до мережі Power banking НБУ, щоб гарантувати, що частина наших відділень залишиться працездатними незалежно від обставин.
Також під час війни продовжуються наші благодійні ініціативи. Через фандрайзингову платформу United24 ми задонатили близько 40 млн грн на придбання сучасних машин швидкої допомоги, також підтримали низку ініціатив для Unbroken та інших організацій і лікарень. Продовжуємо сплачувати податок на прибуток до держбюджету, виконуючи свої зобов’язання. Також інвестували в державні облігації з надлишкової ліквідності, надавши додаткову підтримку бюджету.
Поговоримо про плани. Які сценарії розвитку банку залежно від того, коли Україна переможе?
Створюємо багато сценаріїв і планів дій. Ми є частиною групи BNP Paribas, провідного банку в Європі. Маємо міцну репутацію надійності й експертизи та плануємо взаємодіяти з міжнародними компаніями щодо інвестицій в Україну вже зараз.
Ми маємо довгострокове бачення майбутнього України й твердо налаштовані стати міцним партнером країни у відновленні. Працюємо з різними партнерами для фінансування відбудови країни. Паралельно з цим продовжуємо трансформацію банку, щоб бути ще ефективнішими і мати високий NPS клієнтів. Також розробляємо нові продукти і послуги.
Як ви особисто бачите майбутнє України?
Я твердо вірю в перспективне майбутнє України, яка здобула чудові успіхи в напрямі інтеграції з ЄС. Ми впевнені, що вона незабаром стане членом Європейського Союзу.
Українці борються за наші спільні цінності та платять найвищу ціну.
Це заслуговує на нагороду.
Як Україна може стати сталою економікою? Що ще мають зробити наш уряд, бізнес і суспільство?
Важливо продовжувати розробляти дорожну карту інтеграції з ЄС та укладати відповідні угоди, зокрема з МВФ. П’ятирічний план з МВФ є життєво важливим, оскільки направляє країну до міцної макроекономічної стабільності та розвитку сталої економіки. Усі дії та рішення, спрямовані на поліпшення бізнес‐клімату, є першочерговими.
Україна могла б очолити шлях до сталого розвитку у сферах освіти й інновацій у центрі Європи. Варто продовжувати фокусуватися на якісній освіті та сприяти інноваціям.
Одна з цілей UKRSIBBANK – посилити співпрацю з клієнтами та партнерами, які впроваджують цілі сталого розвитку в свою щоденну діяльність. Які ESG‐проєкти – екологічні, соціальні та управлінські – ви фінансуєте наразі?
Ми пропонуємо індивідуальні фінансові рішення та співпрацюємо з партнерами, щоб допомогти нашим клієнтам перейти до сталого розвитку. У партнерстві з ЄБРР та нашими акціонерами ми працюємо над програмами для фінансування сталих проєктів і надання рекомендацій щодо сталих практик. Важливо підтримувати жінок у запуску бізнесів для економічного зростання. Тому ми впровадили програму «Жінки у бізнесі», яка розвиває фінансову впевненість підприємниць.
Наше партнерство з Mastercard дає нам змогу розширити вплив на підприємців по всій Україні. За допомогою Diia.Business ми надаємо їм фінансову освіту, нові можливості для налагодження зв’язків та інструменти для сталого розвитку бізнесу.
Наразі ведеться багато дискусій щодо інтеграції ветеранів, які повертаються з війни. Чи наймає UKRSIBBANK ветеранів та чи підтримуєте ви такі проєкти?
Після перемоги України кваліфіковані працівники, зокрема ветерани, відіграватимуть важливу роль у відбудові. Ми надзвичайно пишаємося нашими ветеранами та їхніми зусиллями щодо захисту нашого життя та добробуту. Наразі ми підтримуємо близько 100 мобілізованих працівників, які служать у Силах оборони України.
Щоб полегшити реінтеграцію ветеранів, ми запускаємо програму WeProud, яка охоплює такі заходи:
- відновлення кар’єри: ми пропонуємо ветеранам цільове навчання та підтримку в працевлаштуванні;
- комплексна медична та психологічна допомога;
- дружній робочий простір: адаптуємо робочі місця, відділення та головний офіс;
- корпоративна культура: ми навчаємо співробітників, як спілкуватися та підтримувати колег і надавати якісний сервіс клієнтам‐ветеранам;
- обмін знаннями та особистий розвиток: заохочуємо ветеранів ділитися своїм унікальним досвідом і висновками з іншими працівниками;
- спеціалізовані банківські послуги: ми працюємо над розробленням окремих банківських послуг і програм, які будуть адаптовані до потреб ветеранів;
- підтримка сімей ветеранів, зокрема медична та психологічна допомога.
Програма We Proud є постійним зобов’язанням UKRSIBBANK. Ми продовжуватимемо розвивати і поліпшувати наші ініціативи щодо підтримки ветеранів та їхніх сімей.
Франсуа Бенароя, голова наглядової ради UKRSIBBANK BNP Paribas Group
Як BNP Paribas підтримує Україну під час війни?
З початку війни BNP Paribas Group визначила своїм головним пріоритетом безпеку своїх співробітників і безперервність діяльності для підтримки клієнтів в Україні.
Одразу після вторгнення росії група запровадила системи евакуації для співробітників UKRSIBBANK, зокрема тимчасові притулки в Україні та розміщення у Варшаві для понад 1000 співробітників і їхніх сімей, які вимушено виїжджали з країни. На сьогодні деякі співробітники UKRSIBBANK все ще продовжують працювати з-за кордону. 56 працівників перейшли працювати в компанії групи в інших країнах світу, і число таких співробітників зростає.
Через свій фонд «Порятунок та відновлення» група BNP Paribas виділила понад €19 млн на підтримку своїх співробітників, а також населення України через НУО та міжнародні організації.
Співробітники як з України, так і з сусідніх країн, особливо з Польщі, колективно волонтерили тисячі годин, щоб допомогти українцям.
Які плани у BNP Paribas щодо подальшого розвитку та взаємодії в Україні з огляду на поточну геополітичну ситуацію?
Крім того, що ми зосереджені на забезпеченні безперервності операцій і якісному обслуговуванні, наша стратегія полягає у підготовці банку до закінчення війни та сприянні сталому відновленню економіки України.
Як провідний банк Європейського Союзу BNP Paribas стає свого роду природним посередником між іноземними інвесторами та отримувачами під час спрямування коштів на різні проєкти, які відповідають принципам фінансування BNP Paribas. Нещодавно рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило довгостроковий рейтинг UKRSIBBANK на рівні uaAAA за українською національною шкалою, що демонструє надійність, стійкість і водночас сильну позицію банку щодо сприяння зусиллям післявоєнної відбудови.
Крім того, BNP Paribas є провідним інвестиційним банком, і оскільки ми допомогли українському уряду через команди CIB отримати доступ до міжнародних ринків капіталу в минулому, ми можемо долучитися до процесу відновлення у цьому напрямі також.
Які напрями в Україні BNP Paribas розвиває та підтримує передусім?
BNP Paribas є лідером серед банків Європи, особливо в напрямі корпоративного бізнесу, тому відіграє ключову роль у допомозі міжнародним компаніям інвестувати в Україну та брати участь у відновленні української економіки.
Україні потрібно буде нарощувати й диверсифікувати свій експортний потенціал, а це означає, що інвестиції для сприяння експорту також будуть у фокусі. Окрім підтримки корпорацій, малого та середнього бізнесу та в межах стратегії GTS 2022-25, BNP Paribas Group також розвиває та розширює наповнення пропозицій для підприємниць в Україні та сприяє інноваціям в ІТ-проєктах.
Поділіться інформацією про заплановані довгострокові зобов’язання чи інвестиції, що посприяють зростанню економіки України та її відновленню.
BNP Paribas Group вже багато років поспіль підтримує Україну та суспільство загалом, і свідчення цього можна знайти в історії різних періодів країни, як і приклади постійної підтримки своїх працівників і розвитку бізнесу.
Попри війну, UKRSIBBANK демонструє дійсно хороші фінансові результати і має одні з найсильніших показників капіталізації у своєму секторі. Завдяки інтегрованій бізнес-моделі групи ми прагнемо відігравати ключову роль у відбудові, використовуючи наші фінансові ресурси для розвитку численних проєктів для покращення економіки країни, підтримки наших клієнтів, а також щоб бути посередником між міжнародними донорами та місцевими позичальниками.
Вы нашли ошибку или неточность?
Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.