Информация о Андріана Арехта

голова громадської організації «Жіночий волонтерський рух», сержант Сил спеціальних операцій України

Андріана Арехта /из личного архива

Профайл

Досье
35 років

50 лідерок України 2023

Досягнення:

«У 2014 році я у складі штурмової групи звільняла вісім населених пунктів Луганщини, але у військовому квитку була записана як швачка», – розповідає Арехта. Разом з однодумицями-ветеранками, що обʼєдналися у ГО «Жіночий ветеранський рух», вона домоглася законодавчих змін, аби жінки могли обіймати бойові посади в українській армії. Наразі організація системно захищає права жінок у ЗСУ.

Арехта брала участь у звільненні Київщини, Харківщини, Херсонщини. За дорученням Валерія Залужного у складі жіночої делегації літала у Вашингтон, щоб прискорити надання Україні танків Abrams та іншого важкого озброєння. У грудні 2022-го Арехта підірвалася на протитанковій міні, але прагне якнайшвидше повернутися у стрій після реабілітації.

Як змінилася роль лідера під час війни?

Ми повинні вибирати ціннісних лідерів, за якими готові йти на штурми, звільняти й виживати в тих умовах, які є. Зараз усі бійці шукають собі нормальних командирів, виступають проти тих, з якими не сходяться ціннісно, які зневажливо ставляться чи просто роблять якісь кримінальні речі. І мені це подобається.

Участие в рейтингах