50 лідерок України 2023
Досягнення:
«У 2014 році я у складі штурмової групи звільняла вісім населених пунктів Луганщини, але у військовому квитку була записана як швачка», – розповідає Арехта. Разом з однодумицями-ветеранками, що обʼєдналися у ГО «Жіночий ветеранський рух», вона домоглася законодавчих змін, аби жінки могли обіймати бойові посади в українській армії. Наразі організація системно захищає права жінок у ЗСУ.
Арехта брала участь у звільненні Київщини, Харківщини, Херсонщини. За дорученням Валерія Залужного у складі жіночої делегації літала у Вашингтон, щоб прискорити надання Україні танків Abrams та іншого важкого озброєння. У грудні 2022-го Арехта підірвалася на протитанковій міні, але прагне якнайшвидше повернутися у стрій після реабілітації.
Як змінилася роль лідера під час війни?
Ми повинні вибирати ціннісних лідерів, за якими готові йти на штурми, звільняти й виживати в тих умовах, які є. Зараз усі бійці шукають собі нормальних командирів, виступають проти тих, з якими не сходяться ціннісно, які зневажливо ставляться чи просто роблять якісь кримінальні речі. І мені це подобається.