Информация о Elektrosvit

Сергій Биков, Виробництво

Elektrosvit /из личного архива
Виторг 2022 рік: 600 млн грн

Профайл

Город
Івано-Франківськ
Количество работников
300

У 2019-му «Електросвіт» побудував завод повного циклу з виробництва трансформаторних підстанцій в Івано-Франківську. Швидкому поверненню понад 100 млн грн інвестицій посприяв бум зеленої енергетики в Україні пік якого прийшовся на 2019-2020 роки: тисячі мегаватів нової генерації потребували підстанцій та розподільчих пристроїв. 

«Електросвіт» одними з перших в Україні почав виготовляти бетонні трансформаторні підстанції, каже засновник компанії Сергій Биков. «Вони краще вписується в міський ландшафт та в рази швидше встановлюються, ніж інші види підстанцій», – додає він. На рік «Електросвіт» виготовляє 150-200 таких підстанцій. 

Торік виторг компанії впав на 60%. В 2023-му «Електросвіт планує повернутись на довоєнний рівень – компанія розраховує на замовлення для потреб відновлення української енергетики, а також нарощування експорту. 

«Електросвіт» сподівається взяти участь в трансформаторному бумі в ЄС, викликаним «зеленим переходом». У 2022-му компанія поставила перші підстанції в Польщу, Молдову, а також пробні партії у Нідерланди та Австралію. 

Експорт у воєнний рік приніс 20% виторгу. Цільовий показник – 50%, каже Биков. Переваги «Електросвіту» над європейськими виробниками – нижчі ціни та швидкість. «На одне замовлення в середньому йде 4-5 тижнів», – уточнює Биков. 

Рядом в рейтинге «Next250»
Eleek /eleek.com.ua
Павло Рудакевич
10–120 млн грн**
Elikatni products
Чінара Маммадлі
254 млн грн*
Участие в рейтингах