Информация о Лілія Літковська

дизайнерка

Лілія Літковська /из личного архива

Профайл

Досье
41 рік

50 лідерок України 2023

Головне досягнення: 

Для липневої поїздки до США перша леді України Олена Зеленська обрала сукню кольору хакі від Літковської. «Це символ зв’язку жінок із чоловіками на фронті», – каже дизайнерка.

У березні 2022 року Літковська мала брати участь у Тижні моди в Парижі. Прилетівши до столиці Франції із сумкою власних речей замість рейлів із колекцією, Літковська влаштувала акцію підтримки України та представила на виставці Tranoï 45 українських дизайнерів, що не дісталися Парижа. У той час чоловік Літковської захищав Київ, мати ховалася від обстрілів у підвалі в Бучі.

На показі у Лондоні в травні 2022-го моделі Litkovskaya вийшли на подіум у бронежилетах із жовтими стрічками на рукавах. Останньою вийшла сама дизайнерка, тримаючи в руках плакат Save Mariupol, Azovstal now.

«Літковська втримала і розвинула бізнес в умовах війни», – каже президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков. Вона перевезла команду та обладнання з Києва до Львова, де відновила виробництво. «Остаточно зникли будь-які стопи в мріях та розвитку бренда», – каже Літковська про уроки війни.

Чим іще пишається дизайнерка? «У 16 країнах, де ми продаємось, носять сукні з вишитою молитвою Азову».

Роль лідерок під час війни?

Власними діями показувати приклад іншим. Показувати світові події на фронті і в Україні. Представляти культуру України. Давати перспективу, об’єднувати, надихати.

Участие в рейтингах
Статьи по теме