Информация о Любов Галан

27 років, Співзасновниця та голова громадської організації «Принцип». Системно бореться з бюрократією, з якою стикаються військовослужбовці

Любов Галан /из личного архива

«30 до 30: Творці майбутнього»

У лютому 2023 року правозахисниця Любов Галан та адвокат Масі Найєм заснували громадську організацію «Принцип». У неї амбітна мета – налагодити якісний взаємозв’язок між державою та військовими. Галан почала займатися правозахистом після участі у Революції гідності.

«Принцип» працює над усім шляхом військовослужбовця, починаючи від системи відбору до армії й завершуючи вдосконаленням державної політики для ветеранів. Мета – спростити та диджиталізувати всі процеси. «Ми хочемо перетворити старі центри комплектування на великі HR-департаменти», – каже Галан.

Перша перемога на цьому напрямі – військово-лікарські комісії в усіх військових шпиталях перейшли на електронну чергу. Наступний крок – налагодити електронний документообіг між військовими частинами та медзакладами.

За пів року роботи організація розробила правовий навігатор для пораненого, який містить покроковий алгоритм дій на випадок евакуації, проходження лікування чи отримання довідок, лікування за кордоном тощо.

«Принцип» змінює на краще державну політику щодо десятків тисяч захисників та захисниць. Вони залишаються чи не найменш захищеною групою. «Принцип» і Галан гучно, точно і компетентно озвучують цю проблему», – Ірина Шиба, виконавча директорка Фундації Dejure, учасниця списку «30 до 30» 2020 року. 

Участие в рейтингах