Информация о Яна Зинкевич

командир медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри»

Яна Зинкевич

Профайл

Досье
26 років

Спасать и не сдаваться

19-летняя Яна Зинкевич создала в 2014 году медицинский батальон «Госпитальеры», который спас более 3000 жизней за время боевых действий на Донбассе. На счету Зинкевич – 200 спасенных. «Госпитальеры» существуют до сих пор, они по-прежнему на фронте, там служат около 100 добровольцев. У Зинкевич нет высшего медицинского образования, в профильный вуз она поступила в 2017 году.

Несколько лет назад Зинкевич попала в автомобильную аварию и оказалась прикованной к инвалидной коляске. Она не сдалась. Пройдя в Верховную Раду («Европейская солидарность»), она подает законопроекты о защите прав участников боевых действий на Донбассе и пытается «вписать» военные госпитали во второй этап медицинской реформы. 

50 лідерок України 2023

Досягнення: відкрила постійно діючу школу підготовки парамедиків, значно збільшила потужності свого батальйону

«Ми на фронт дівчат не беремо» або «Жінка командиром бути не може» – з такими фразами від військових у 2014 році стикалася Зінкевич. Вона одна з тих, хто змінив ставлення. Тепер вона – командир добровольчого батальйону «Госпітальєри», а в ЗСУ загалом майже 70 000 жінок, тобто приблизно 10% від особового складу армії. За час повномасштабної війни Зінкевич відкрила навчальний центр для парамедиків, набрала нових людей та екіпірувала своїх військових медиків усім необхідним для порятунку життя захисників. «Госпітальєри» зараз – фактично найбільший добровольчий медичний підрозділ в українському війську – 360 людей у 50 бригадах. За статистикою діяльності цих військових медиків можна говорити про масштаби гібридної та повномасштабної війни. З 2014-го до 24 лютого 2022-го підрозділ евакуював з поля бою 3200 поранених бійців, з 24 лютого 2022 року – вже понад 2000 воїнів.

Рядом в рейтинге «30 до 30»
Участие в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд