Котеджне містечко О.Краса в Ірпені
Категорія
BrandVoice
Дата

О.Краса: три конкуренти стали партнерами, щоб створити найбільше на Київщині котеджне місто

4 хв читання

Котеджне містечко О.Краса в Ірпені

Багато киян мріють жити за містом, і Ірпінь якнайкраще підходить для цього, бо до столиці недалеко та й атмосфера створює відчуття спокійного заміського життя. Проте у цій частині столичного передмістя не було комплексної масштабної котеджної забудови із сучасною інфраструктурою в одному місці. Розповідаємо, як три конкуренти стали партнерами, щоб створити найбільше на Київщині котеджне місто

Працювати разом ми вирішили, коли Ігор Мазепа ще до війни показав котеджне містечко Goodlife, яке створює Concorde Capital, згадує співвласник товариства «Відважних» Володимир Карплюк. «Ми разом з Володимиром Співаком і засновником Svitlo Development Сергієм Крикуном запускали власні проєкти, але для містечка площею 60 га потрібен був новий підхід», – каже він.

Щоб створити новий стандарт котеджного будівництва, три конкуренти обʼєдналися. Concorde Capital має досвід у залученні інвестицій, управлінні активами та будівництві котеджних містечок преміум-класу. Svitlo Development спеціалізується на котеджному будівництві й одночасно реалізує сім котеджних містечок різного формату. Товариство «Відважних» побудувало 17 житлових комплексів, де проживає понад 10 000 мешканців. Команди трьох компаній обʼєднали власний досвід і стали частиною нової команди проєкту О.Краса. Це дозволяє вести високопрофесійну й ефективну дискусію про ідеальні рішення.

Засновники міста О.Краса

Засновниками міста О.Краса стали чотири підприємця: генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, співвласники товариства «Відважних» Володимир Карплюк і Володимир Співак, засновник компанії Svitlo Development Сергій Крикун.

Новий формат сучасного міста О.Краса із сучасною малоповерховою архітектурою та власним дизайн-кодом непотрібно залишати в пошуках гарної школи, шопінгу, коворкінгу чи відпочинку, За основу концепції планування взяли урбаністичний принцип 15-хвилинного міста, коли до будь-якого обʼєкта інфраструктури можна швидко дістатися пішки або на велосипеді. І при цьому насолоджуватися заміським форматом житла поруч з природою. Вся найнеобхідніша міська інфраструктура О.Краса знаходиться всередині, а 45% територій – громадський простір.

О.Краса

Генеральний план першого району котеджного містечка О.Краса в Ірпені

Команда О.Краса врахувала військовий стан та вивчила досвід країн, які мають схожий шлях «життя під час воєнних дій» та створення повністю автономних містечок. Найоптимальнішим варіантом обрали реалізацію «безпечних кімнат» у будинках, а на території громадських зон облаштують бомбосховища. Окрім міських мереж, О.Краса матиме власні дублюючі комунікації. Вимкнули світло – є мережа генераторів. Вимкнули воду – у допомогу стануть артезіанські свердловини й автономна каналізація. Також у місті О.Краса буде власний сонячний парк з панелями на дахах. Це забезпечить електроенергією у випадку можливих відключень світла. 

Основою стилю стала сучасна малоповерхова європейська архітектура, адаптована до різних сценаріїв комфортності проживання різних родин. Для нього архітектурне бюро «МОДУС» розробило 11 унікальних проєктів, які обʼєднані загальним дизайн-кодом. Можна вибрати індивідуальні будинки площею від 140 до 210 кв. м з великими прибудинковими територіями, дуплекси і таунхауси на дві та більше сімʼї площею від 100 до 150 кв. м. Але для тих, хто не потребує великої житлової площі та прибудинкової території, проте бажає користуватись усіма перевагами життя в котеджному місті, створено новий унікальний формат апартаментів – сітіхаус, у якому можна обрати житло з приватним подвірʼям або ж з просторою терасою, що запроєктована так, щоб не відчувати сусідів.

О.Краса

Оберіть дім біля одного з каналів і матиме з подвірʼя ще й вихід до води

О.Краса

Замість однотипних бетонних багатоповерхівок - лише відкрите небо та природа

О.Краса

Головна особливість О.Краса в сусідстві різних розмірів та форматів житла, більшість з яких одно- або двоповерхові

О.Краса

В основі О.Краса сучасний продукт з європейською архітектурою, в якому буде відчуватись її душа

О.Краса

Архітектурна краса гармонічно поєднується з природною в єдиний ансамбль

О.Краса

Колекція будинків спроєктована на основі щоденних сценаріїв життя конкретних мешканців

О.Краса

Фасади виконані в м’яких природних відтінках та поєднані з натуральним деревом додають будинку затишку та тепла

О.Краса

В містечку О.Краса різні формати житла — сітіхауси, дуплекси, приватні будинки

Попередній слайд
Наступний слайд

Територію О.Краса поділили на три частини так, щоб будівництво наступних районів міста велось без шкоди для комфорту мешканців, що вже мешкають у власному житлі. Будівництво першого району міста площею 10 га розпочалось в червні 2023 року. Зараз одночасно зводиться понад 50 будинків різних типів. У частині з них вже облаштовуються фасади та встановлюються вікна. Якщо в середньому на зведення котеджу потрібно від 6 до 12 місяців, то власники зможуть починати ремонт вже влітку 2024 року.

Володимир Карплюк

Володимир Карплюк, співвласник товариства «Відважних»

Ігор Мазепа

Ігор Мазепа, генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital

Володимир Співак

Володимир Співак, співвласник товариства «Відважних»

Сергій Крикун

Сергій Крикун, засновник компанії Svitlo Development

О.Краса

Будівництво котеджного містечка О.Краса в Ірпені

О.Краса

Будівництво котеджного містечка О.Краса в Ірпені

О.Краса

Будівництво котеджного містечка О.Краса в Ірпені

Попередній слайд
Наступний слайд

Житлова територія котеджного містечка О.Краса буде закритою, з автоматизованою пропускною системою, а основна інфраструктура повністю відкрита для жителів Ірпеня та гостей міста та буде розміщена вздовж центрального каналу. О.Краса матиме школу, садочок, парки з дитячими та спортивними зонами, футбольним полем. А нова набережна річки Ірпінь завдовжки 3,5 км межуватиме з власним озером для риболовлі та виноградниками. Додайте до цього зони спілкування із затишними місцями з вогнищами, альтанками та мережею прогулянкових доріжок і зони натхнення – амфітеатр, галявини та просто місця для відпочинку.

О.Краса

Зони прогулянок та відпочинку на набережній котеджного містечка О.Краса

На території О.Краса також буде бізнес-центр та коворкінг, продуктовий супермаркет, кав’ярні, точки видачі Rozetka та Нової пошти, салони краси, перукарні та барбершопи, центр дозвілля для дітей та дорослих. Клініка «Добробут» матиме майданчик для гелікоптера для можливості екстреної госпіталізації.

О.Краса

Не потрібно їхати до столиці, щоб провести ділову зустріч, презентацію чи конференцію. Все можна провести у власному коворкінгу

О.Краса

О.Краса створили простір, в якому жити та працювати, релаксувати чи активно відпочивати - суцільне задоволення

О.Краса

Набережна та канали створюють "каркас", на якому розміщено всю головну інфраструктуру міста.

О.Краса

На території О.Краса розмістили безліч прекрасних місць та арт-обʼєктів

О.Краса

Всі дитячі майданчики обʼєднані в єдину мережу, яка цікава своєю ігровою насиченістю

О.Краса

Щоб бути здоровим, активним в О.Краса створили багатофункціональні спортивні майданчики

О.Краса

На схилах міста та вздовж прогулянкових маршрутів О.Краса розмістили власні виноградники

Попередній слайд
Наступний слайд

Завершення першого району котеджного містечка О.Краса в Ірпені заплановано на літо 2025 року. До цього часу на території буде створена вся необхідна інфраструктура, включаючи набережну та безліч рекреаційних зон для прогулянок та відпочинку.

Незважаючи на те, що Ірпінь постраждав від російської агресії, місто активно відроджується. Відновлюється соціальна, транспортна та інженерна інфраструктура. Нині у місті проживає більше мешканців, ніж у довоєнний період. Для засновників міста О.Краса його будівництво стає символом віри в Україну та перемогу Збройних сил України.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні