Як змінились ціни на послуги VMware після злиття з Broadcom і кому це стало вигідно
Останні 10 років у світі розвивається тенденція на хмарні рішення. Все більше компаній зберігають дані на хмарі, а не фізичному сервері. UCLOUD – український хмарний оператор, що понад 13 років допомагає бізнесу в цифровій трансформації. Хмарні послуги UCLOUD надає на базі кількох систем віртуалізації, серед яких Microsoft Hyper-V та VMware. Попри однаковий комплекс послуг, замовляти його у VMware було на 40% дорожче за Microsoft, але в 2024-му все змінилось. Американський виробник чипів Broadcom придбав VMware та змінив фінансову політику вендора, провівши повну інтеграцію рішень у своє портфоліо. Як результат, ціни VMware для провайдерів хмарних послуг впали в пʼять разів і стали такими, як і в конкурента. Які ще зміни відбулися внаслідок злиття компаній і як це вплинуло на український ринок хмарних рішень? Розповідає Сергій Поляков, голова відділу продажів UCLOUD.
![Сергій Поляков](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/100x100/c/76/17c87488-45d465f82e9617db98dede891537f76c.jpg?v=7379_2)
Сергій Поляков
голова відділу продажів UCLOUD
Що змінилось
Після злиття VMware та Broadcom партнерська програма VMware стала партнерською програмою Broadcom Advantage. Стати учасником цієї програми можна тільки за запрошеннями. У компанії виділили три рівні партнерства: Pinnacle Partner, Premier Partner, Registered Partner.
Ще одним нововведенням Broadcom стала зміна пакету послуг. Деякі продукти втратили бюджетні версії. Якщо до приходу Broadcom у VMware було біля 2000 позицій у прайс-листі, то зараз всі вони запаковані в 10–20 пакетів.
Змінилась і модель купівлі продуктів. Нині ліцензії можна орендувати за передплатою, обравши підписку на один, три чи пʼять років. Раніше ж можна було купити «коробкове» рішення, оплата за яке стягувалась одноразово. Нині діє тільки система оренди ліцензій. До того ж запровадили і новий принцип обліку ліцензій. Якщо до того VMware був єдиним вендором, який рахував оплату послуги як через використання віртуальної памʼяті, так і за ядрами, то зараз він перейшов на модель оплати тільки за кількістю ядер. Чим більше ядер має процесор, тим більше завдань він може виконувати одночасно. Ціни на сплату за ядра знизились у пʼять разів, що дало змогу знизити вартість і для кінцевих споживачів.
Як це вплинуло на споживачів
Для кінцевих споживачів – клієнтів провайдерів хмарних рішень – ці зміни стались на краще, адже для них ціна знизилась. Але для компаній, які купували ліцензії VMware напряму, без посередників, ситуація повернулась геть в інший бік. Користуватись послугами Broadcom стало в рази дорожче. Як правило, такі компанії купували ліцензію VMware з єдиною метою – побудувати власну хмару. Тепер же в ці 20 пакетів входить широкий функціонал, більш важливий для операторів хмарних рішень. На сьогоднішній день у Broadcom прагнуть відійти від продажу «коробки» кінцевим користувачам, надаючи вигідні умови для провайдерів. З огляду на це, найближчими роками очікуємо збільшення кількості клієнтів операторів хмарних рішень мінімум у два рази. За нашими оцінками, тисячі клієнтів почнуть шукати провайдерів, щоб отримати послуги VMware за зниженими цінами. У цьому розрізі наше головне завдання – змінити світогляд клієнтів. Адже якщо до цього вони купували продукт, умовно, за копійки, обираючи декілька послуг, то сьогодні парадигма змінилась.
Технічні можливості VMware
Попри загальну схожість, у рішеннях від Hyper-V та VMware – різні підходи. VMware пропонує всі сервіси локально, а Microsoft – тільки через інтеграцію з Azure. Наприклад, портал обслуговування клієнтів та управління приватною хмарою є у складі продуктів VMware, у випадку Microsoft це буде інтегроване до «великого» Azure рішення.
Крім того, VMware розвинули ШІ-продукти у своїх рішеннях, що робить платформу більш зручною. Зокрема, вона дає можливість побудувати власну інфраструктуру і розмістити на ній ШІ-модель – Llama, Mistral AI та інші – без використання публічних хмар типу Amazon AWS чи Google Cloud. Компанії взагалі сьогодні намагаються забрати звідти всі дані. Чому? Бо ці провайдери діють за американськими законами і на запит будь-якої спецслужби можуть видати або скористатися інформацією без попередження. Особливо це стосується фінансових, страхових та медичних компаній, банків та військових організацій. Щоб запобігти витоку інформації, їм краще не виносити дані у велику хмару, а «заземляти» на своєму обладнанні. Власне, цю можливість і надає платформа VMware.
І останнє. У 2023 році аналітична компанія Gartner помістила VMware у квадрант лідерів серед інших подібних рішень для управління контейнерами. Попри те, що звіт стосується підсумків першої половини минулого року, його результати актуальні й сьогодні.
Прайс-лист на віртуальні ресурси
Прайс на публічну хмару:
vCPU віртуальне ядро процесору – $10
vRAM віртуальна памʼять за 1 ГБ – $2,50
vSSD віртуальний диск за 1 ГБ – $0,12
Вартість користування хмарними ресурсами залежить від споживання та розраховується автоматично білінгом погодинно. Наприклад, для невеликої компанії ресурси для підпримки системи фінансового обліку коштують ≈ $100 на місяць.
Ціна на приватну хмару становить від $4000 на місяць (залежить від кількості необхідних ресурсів).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.