Команда «Астарти». /Артем Галкін
Категорія
BrandVoice
Дата

Менеджер, який на крок попереду. Як «Астарта» використовує гнучкий підхід до лідерства та інновацій

3 хв читання

Команда «Астарти». Фото Артем Галкін

Чотири топменеджери «Астарти» про out-of-the-box-підхід до управління, лідерства та взаємодії з командою.

З початком повномасштабної війни усі аспекти життя зазнали змін. Трансформуються цінності, сенси та моделі взаємодії, і корпоративний вимір – не виняток.

Проте саме люди – ключовий елемент розв’язання кризових питань.

«Астарта» – одна з тих компаній, у якій система управління та взаємодія між командами формується за принципом «рівний – рівному»: кожен працівник має можливості проявляти свої найкращі здібності, змінювати ролі та брати участь в управлінських рішеннях. Зі свого боку, керівники багатофункціональні та гнучкі.

Така стратегія сформувала стійку екосистему, яка допомагає команді працювати без втрати ефективності, навіть в умовах повномасштабної війни. Як це відбувається на практиці – розповідають чотири «топи» «Астарти», які й самі зросли в компанії з рядових посад.

Менеджер, який на крок попереду. Як «Астарта» використовує гнучкий підхід до лідерства та інновацій /Фото 1

Світлана Мозгова

Директорка HR-департаменту

«Астарта» – це завжди про зміни, впровадження кращих світових практик, власні інновації, покращення та партнерство. А хто як не працівники компанії є її ключовими та найнадійнішими партнерами? Тому максимум наших зусиль спрямовано на команду – об’єднання, навчання, мотивація.

Під час війни відбулося багато переміщень персоналу в горизонтальному й у вертикальному напрямах між різними функціями. Ми вже наблизилися до поставленого орієнтира: закривати 80% вакансій керівних посад внутрішнім кадровим потенціалом.

У культурі «Астарти» люди – це не ресурс, а головний актив, який має знання, навички, таланти та привносить у бізнес свою цінність для досягнення спільних цілей. Ми виходимо за рамки й не обмежуємося функціональними обов’язками. Знаходити, розвивати, навчати – місія кожного керівника: бачити потенціал у своїх людях, вміти мотивувати їх, показувати власний приклад та створювати умови для розвитку в компанії.

Зараз соціальні ініціативи компанії мають велике значення для залученості працівників. Проте в «Астарті» соціальна складова була частиною нашої філософії з початку створення. Впродовж останнього року команда реалізувала численні волонтерські ініціативи. До прикладу – проєкт Common Help UA спільно з БФ «Повір у себе», в рамках якого було надано допомогу понад 812 000 евакуйованих та мешканцям гарячих точок. Тут волонтерять понад 1000 працівників «Астарти». Разом ми створили мережу надання соціальних послуг для евакуйованих, ВПО, військових, незахищених верств населення, і кожен з нас відчуває свою причетність до важливої справи.

Менеджер, який на крок попереду. Як «Астарта» використовує гнучкий підхід до лідерства та інновацій /Фото 2

Вадим Скрипник

Директор із сільськогосподарського виробництва

«Астарта» – компанія, яка працює у семи регіонах, наш бізнес диверсифікований і має підприємства різного розміру. Впроваджуючи оцінку, ми бачимо, що хтось вже міг «вирости» з очолюваної посади. Натомість на іншому підприємстві якраз бракує такого спеціаліста.

У першу чергу ми запропонуємо цю посаду астартівцю, який добре знає компанію, розуміє бізнес-напрями й готовий зростати далі. Ми не втрачаємо час та ефективність чинних процесів, залучаючи людину зовні, мотивуємо свій кадровий потенціал, практично демонструючи: хочеш – зростай.

Ми системно підвищуємо рівень професійних знань наших працівників та вирощуємо з них ефективних менеджерів. Тільки минулого року 80 вакансій керівних посад було закрито внутрішнім резервом. Наприклад: Роман Павлик – рядовий агроном, який став головним агрономом усього холдингу, Ігор Літвінов – операційний директор, який став генеральним директором агрофірми, Наталя Гомон – бувши фінансовим директором, спершу очолила менше підприємство, згодом – одне з найбільших у компанії. І такі кадрові зростання є і в інших бізнес-напрямах, що означає: ми йдемо правильним шляхом.

Менеджер, який на крок попереду. Як «Астарта» використовує гнучкий підхід до лідерства та інновацій /Фото 3

Вячеслав Чук

Комерційний директор

Щоб швидко адаптуватися до нових умов, ефективно діяти та приймати рішення, ми створили крос-функціональні команди. Мета – об’єднати команду і знайти нестандартні ідеї, рішення для відновлення безперервності комерційних та логістичних процесів холдингу.

До складу команд увійшли працівники з різним досвідом і фахом. Будь-яка ідея, навіть найбезглуздіша, заслуговувала на увагу та опрацювання. І це надихнуло людей, допомогло їм зробити речі, які б вони ніколи не зробили, якби сиділи й чекали, поки їм хтось дасть вказівку. В них відкрилася здорова сміливість і бажання брати на себе відповідальність. Цей механізм допоміг об’єднати та зберегти команду.

Час і виклики, в яких ми працюємо, підняли відповідальність людей в «Астарті» на рівень, коли не потрібно шукати додаткову мотивацію. Бо для них це відповідальність не лише перед компанією, це усвідомлена відповідальність перед родиною, суспільством, країною.

Менеджер, який на крок попереду. Як «Астарта» використовує гнучкий підхід до лідерства та інновацій /Фото 4

Наталія Богачева

СЕО ІТ-компанії AgriChain

Розвиток людського капіталу неможливий без нових умінь та навичок роботи в сучасних IТ-системах. Тому ми створюємо цифрову культуру в агро і формуємо інноваційну особистість. За останні п’ять років «Астарта» за допомогою цифровізації бізнесу зробила квантовий стрибок у цьому напрямі.

Раніше пріоритетним інструментом більшості регіональних агрономів, інженерів чи земельників був у кращому випадку блокнот. Сьогодні всі спеціалісти, які працюють у полях, мають віддалені робочі місця у мобільних додатках, що працюють без доступу до інтернету. Ці інструменти дозволяють керувати всіма операційними процесами у смартфоні.

Тепер в агроспеціалістів усі інструменти під рукою – агреговані погодні, супутникові й телеметричні дані у вигляді аналітики, звіти, сповіщення про критичні події. Таким чином вони ефективніше впливають на процеси, розуміючи, що від цих рішень залежить цілий ланцюг процесів і загальний результат.

Впроваджувати такі рішення нелегко, але коли люди все ж починають користуватись IT-технологіями, то переходять на абсолютно інший рівень професіоналізму. Зацифрувавши всі ланцюги процесів, ми впевнено можемо сказати, що наші люди готові до роботи із ШІ. Багато хто з наших фахівців, навчені працювати з цілою низкою цифрових технологій, зокрема й БПЛА, пішли в аеророзвідку або стали операторами дронів у ЗСУ. Це свідчить про високий рівень інноваційності та прогресу персоналу, й ми плануємо підвищувати планку.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні