Setanta Sports
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Setanta Sports: Виклики глобального бренду

Setanta Sports є транслятором усіх основних турнірів та улюблених спортивних подій

Де можна переглянути найцікавіші спортивні події? Чи це футбол, теніс, ММА, баскетбол або Формула-1 – Setanta Sports є транслятором усіх основних турнірів та улюблених спортивних подій.

Setanta Sports працює в 14 країнах Європи та Азії, зокрема в Україні, Грузії, Казахстані та Узбекистані.

Опитування, проведене влітку 2023 року, показало, що для 84% фанатів спорту в Грузії та 51% в Україні Setanta Sports першою асоціюється зі спортивними медіа. Це свідчить про те, що більшість респондентів вважають Setanta Sports та її пропозиції найкращими.

На початку 2022 року вона забезпечила права на трансляцію чемпіонату України в умовах війни. В той же час вона залишила ринок Білорусі, розпочала новий етап цифрових інвестицій у наявних країнах і увійшла на ринок Філіппін, здобувши права на показ найпрестижнішого спортивного турніру.

У 2021 році Setanta Sports була придбана бізнесменом Темуром Угулавою, засновником та власником Adjara Group. Цей конгломерат володіє кількома готельними та ресторанними брендами в Грузії та стрімко розширює свої чималі сільськогосподарські підприємства.

Тамара Бадашвілі, заступник генерального директора Setanta Sports і член правління, ділиться враженнями про виклики компанії та майбутні амбіції. Бадашвілі розповідає про зміни вимог фанатів спорту та основні виклики бренду як на регіональному, так і на глобальному рівні.

Тамара Бадашвілі

Тамара Бадашвілі, заступник генерального директора Setanta Sports і член правління

Setanta Sports експонентно зросла протягом останніх двох років. Під новим керівництвом вона стала найбільшою спортивною медіакомпанію регіону. Якою була стратегія такого швидкого розширення?

Запорукою нашого успіху є команда та контент, який ми показуємо. Для нас трансляція спортивних подій – це не тільки прямий ефір. Ми надаємо додатковий контекст перед прямим ефіром, підвищуючи значущість останнього для фанатів, які прагнуть отримати інформацію. Вони ознайомлюються зі статистикою, умовами, а потім роблять правильні розрахунки та передбачення. На мою думку, однією з причин успіху компанії є професійний підхід до перегляду спорту.

Фанати глибоко відчувають свою команду. Вирази, як-от: «Ей, ми перемогли!» чи «Подивіться, хто до нас приєднався!», це звичне явище.

Досягнення чи невдачі команди фанати сприймають як особисті. Тому аудиторії важливий правильний підхід. Глядачі повинні бачити, що Setanta Sports – це платформа, де вони можуть вільно висловлювати свої почуття та обмінюватися ними.

Дослідження показує, що рівень обізнаності Setanta Sports становить 84%. Чи можете ви розкрити секрет встановлення такого глибокого звʼязку з глядачами?

Перше – різноманітний високоякісний контент є основним каталізатором. Якщо людина любить і цікавиться спортом, то Setanta Sports – місце, де вона може знайти це майже на всіх цифрових платформах і телебаченні. Друге – правильно використовувати цей контент, доносити його до аудиторії й мати правильну маркетингову стратегію.

Україна є важливим ринком для вас. Зростання Setanta Sports із четвертого місця до першого за рік на великому українському ринку – це захоплююче. Чи можете виділити ключові рішення чи елементи, що призвели до такого швидкого просування?

Раніше Setanta Sports працювала з двома телеканалами в Україні, однак лише після того, як Adjara Holding придбала компанію, стратегія розвитку зазнала трансформації.

Ми ввели нові, привабливіші пакети, що призвело до збільшення бюджету. Одночасно ми інтегрували OTT-платформу та змінили акцент у напрямку цифрових платформ.

Наша мета – відповідати міжнародним стандартам, слідкувати за новими тенденціями та задовольняти потреби наших клієнтів, відкриваючи для них переваги цифрових платформ поза традиційним телебаченням – OTT, YouTube чи інші соціальні канали. Ця цифровізація, поєднана з впровадженням нових пакетів, дала нам змогу пропонувати привабливі умови для партнерів B2B. Це не лише підвищило наш дохід, але й зосередило нашу увагу на приверненні клієнтів.

Setanta Sports

Трансляція Української премʼєр-ліги в умовах війни є ілюстрацією присутності Setanta Sports. Як компанія не лише знімала і транслювала, але й встановила своє лідерство в таких важких умовах?

Лише через місяць після укладення угоди про придбання Росія розпочала повномасштабну війну в Україні. Незважаючи на ці тривожні обставини, ми залишилися вірні нашому первісному плану разом зі стратегією комунікації.

Очевидно, що трансляція Української премʼєр-ліги не була для нас прибутковим кроком, як тоді, так і зараз. Однак це рішення сприяло глибшому звʼязку з людьми. Відповідно до етики нашого бренду, ми взяли на себе суспільну відповідальність, відіграючи важливу роль у відновленні регулярного ритму життя в Україні в умовах російської агресії.

Setanta Sports

Зйомка в таких умовах була небезпечною. Нашим працівникам доводилося шукати сховок під час повітряної тривоги. Після відбою їм доводилося продовжувати зйомку. Окрім емоційних та фізичних труднощів, це також було значними фінансовими витратами для компанії. Проте ми рішуче відстоювали спортивний дух України, зберігаючи ключову соціальну роль футболу.

Ми хотіли показати, що ми не є брендом, який лише щось продає. Ми – бренд, який може, маючи сильні цінності та рішення, відповісти на виклики, що стоять перед країною, і знайти для неї підтримку.

Setanta Sports

Як вже зазначалося, масштаб Setanta Sports вражає, і він охоплює не тільки Грузію, Україну, Казахстан, а й Філіппіни та інші 10 країн. Чи можете розповісти нам про виклики, що виникають при управлінні такою великою компанією?

Ми стикаємося з численними викликами. Серед них – локалізація. Важливо розуміти культуру та уподобання цих ринків: визначати, що пропонувати і як задовольняти клієнтів.

У цілому цей період становить унікальний набір викликів. Військові дії Росії глибоко вплинули на різні сектори, не лише в Україні, а й у всьому світі. Наприклад, до конфлікту ми мали присутність на ринку Білорусі. Проте після вторгнення ми покинули цей ринок. Хоча це означало фінансові втрати, це був правильний вибір.

Насправді цей крок відкрив шлях до нових можливостей зростання, що призвело до нашого виходу на ринок Філіппін. Запустивши свою OTT-платформу, Setanta Sports також уклала багаторічну угоду з НБА про трансляцію ігор. Ця ліга користується неабиякою популярністю в цьому регіоні, що прискорило наш перехід до нової фази розвитку, відзначивши початок нашого бізнесу в новому регіоні.

Як ви уявляєте майбутнє компанії? Оскільки міжнародний медійний ландшафт постійно змінюється та розширюється, як плануєте укріпити репутацію Setanta Sports як провідної спортивної медіаплатформи?

Наша стратегія та місія залишаються незмінними. Ми маємо на меті перевести наших клієнтів у цифровий простір. Щоб досягти цього, покращуємо функціональність нашої платформи, створюємо шоу та програми на основі популярного контенту кожної країни, розширюємося на нові території та будуємо єдину екосистему для любителів спорту. Такий підхід забезпечує кожному користувачу не лише доступ до контенту, що відповідає його уподобанням, але й залучення до бесід з однодумцями.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні