Курортна нерухомість в Україні десятиліттями розвивалася за туристичним сценарієм – житло будували під короткий заїзд. Переважно йшлося про апартаменти для оренди та котеджі сезонного формату.
Сьогодні запит змінюється, говорять у Skogur. Покупці дедалі частіше шукають не тимчасовий простір, а повноцінний для життя – з інфраструктурою, приватністю та якістю середовища.
Skogur City – це житловий комплекс, розташований у горах. «Ранок тут починається так само, як у великому місті: звук кавоварки, кроки в під’їзді, ліфт, що тихо рухається поверхами, діти на майданчику, запах свіжої випічки – все це знайомий ритм повсякденності, – кажуть у компанії. – Але за вікном замість щільної лінії фасадів і балконів – простір, схили й гори на горизонті. Йдеться вже не про формат «на вихідні». Це – нова модель заміського життя. Це – дім».
Про ключові переваги комплексу та можливості пасивного доходу – далі у матеріалі.
Як зародилась ідея
Історія Skogur City почалася з амбітної тези: гірський регіон може бути не лише туристичним напрямком, а повноцінним місцем для життя. У гірських локаціях девелопмент роками балансував між двома крайнощами – будівництвом преміум-сегмента, що коштував дорого, та спрощеними рішеннями без сервісної інфраструктури.
Простір між ними фактично залишався порожнім, і ніша житла для постійного перебування з повноцінним сервісом не була заповнена,
Андрій Мартищук та Нестор Мельник. засновники компанії
У Skogur City вирішили працювати саме з цією прогалиною.
«Наша ідея проста і тому несподівана: не людина має адаптуватися до курорту, а навпаки, курорт має адаптуватися до життя в ньому, – зазначають засновники проєкту. – Йдеться про базові речі: вийти з під’їзду і не замислюватися, де купити хліб або випити каву. Зайти в супермаркет, аптеку, кав’ярню, зоомагазин. У нашому комплексі є все необхідне в пішій доступності. Працюють салон краси, простори для зустрічей, фітнес-центр, спортзал і дитячий садок».
У комплексі також передбачено й власний SPA-комплекс – не як розвагу «на вихідні», а як частину щоденного ритму та турботи про фізичне й ментальне здоров’я. У цій моделі, за словами Андрія Мартищука та Нестора Мельника, побут не конфліктує з природою. Дорогою додому – чисте карпатське повітря і тиша замість шуму мегаполісу. Поруч – гірськолижна інфраструктура, що вже не є частиною сезонної атракції. Це органічна складова повсякденного ландшафту.
Стабільна дохідність без ризиків сезонності
У Skogur City можна придбати нерухомість, яка генерує пасивний дохід завдяки довгостроковому проживанню. Така стратегія передбачає меншу амплітуду коливань, але більшу прогнозованість грошового потоку. Саме тому в компанії пропонують нижчі, але стабільні відсотки прибутковості.
«Ми не обіцяємо «швидких 25%» на піку сезону, пропонуємо менші, але стабільні відсотки, – говорять засновники. – Наша модель орієнтована не на туриста, а на мешканця. Це довгострокова оренда з прогнозованим доходом і власною керівною компанією, яка бере на себе операційні та побутові процеси. Інвестор отримує фінансовий результат без щоденного управління активом. Це інвестиція без ілюзій – і саме тому вона працює».
Хто обирає життя в горах
У Skogur City не очікують на «типового мешканця» гірського регіону, адже аудиторія проєкту формується не за професією чи віком, а за стилем життя.
Серед резидентів – представники готельної індустрії та сервісного сектору, які переїжджають у регіон не на сезон, а на рік і довше. Є фахівці з гнучким графіком: підприємці, консультанти, креативні команди та ті, хто працює віддалено й не «прив’язаний» до офісу. Окрема категорія – люди, які поєднують подорожі з кар’єрою й обирають локацію не лише за пейзажем, а й за якістю середовища, в якому живуть щодня.
«Вони різні, але їх об’єднує спільний підхід: життя тут не відкладають «на потім», – зазначають засновники проєкту. – Місто залишається всередині – у звичках, сервісі, ритмі. Гори – зовні. Це не втеча від цивілізації й не компроміс між комфортом і природою, а спроба відповісти на запитання: що, якщо зберегти свій спосіб життя, але змінити середовище? Тоді високогірна панорама перестає бути заставкою на екрані – вона стає частиною повсякдення». У цій логіці гори – не декорація для відпочинку, а простір для системного, довгострокового життя.
Клас енергоефективності В.