Інформація про Густаво Гробокопатель

Аргентина

Густаво Гробокопатель /ujew.com.ua
$250 млн

Густаво Гробокопателя в Аргентині називають «королем сої». Втім бобові підприємець, що його предки приїхали в Аргентину з Кам’янця‑Подільського, більше не вирощує. Це прізвисько з недавнього минулого, коли група компаній Grupo Los Grobo S.A. стала одним з найбільших виробників зернових і бобових у країні. Особливістю агробізнесу групи була мінімальна обробка землі завдяки застосуванню більш дбайливих для ґрунту технологій, зокрема, генно‑модифікованого насіння.

Густаво Гробокопатель і його сестра Матильда володіють 24% акцій Grupo Los Grobo SA, решту 76% вони разом з міноритарними партнерами продали 2016 року інвестфондові Victoria Capital Partners, який додатково інвестував у групу $100 млн. Мета – зупинити зниження виторгу (приблизно $320 млн), збільшити EBITDA і зменшити борг.

Останніми роками Гробокопатель уже сам розробляє ГМО‑продукцію. У портфелі його компаній є стійкий до гербіцидів і шкідників новий вид кукурудзи, а також ГМО‑пшениця HB4, яка не боїться посухи. За словами бізнесмена, її врожайність на 15–20% вища, ніж у поширених сортів.

Гробокопатель зациклений на нових технологіях не лише в рослинництві, а й в управлінні, фінансуванні та розвиткові людського капіталу. В цих напрямах працюють його консалтингова, логістична та фінансова компанії.

Поруч в рейтингу «40 глобальних українців»
Євген (Юджин) Мельник /Getty Images
Барбадос
$350 млн
Участь в рейтингах