Інформація про Ярина Чорногуз

військовослужбовиця 140-го окремого розвідувального батальйону морської піхоти ЗСУ

Ярина Чорногуз /ukrainianworldcongress.org

Профайл

Досьє
27 років

50 лідерок України 2023

Головне досягнення: врятовані життя поранених

У травні 2022 року морську піхотинку Ярину Чорногуз було нагороджено державною медаллю «За врятоване життя». У випадку Ярини варто використовувати множинну форму – «За врятовані життя». «Це успішні евакуації, де вдалося швидко вивезти поранених, вони залишилися живі й без додаткової шкоди здоровʼю», – каже вона. Також Ярина пише вірші і до війни вже видала дві збірки.

Берет морпіха Ярина отримала навесні 2021-го, до цього служила за контрактом і була волонтеркоюбатальйону «Госпітальєри». Брала участь у боях за Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасну та Бахмут.

Як змінилася роль лідера під час війни?

Відповідальність для пострадянського простору завжди була дуже складною річчю. Всі намагалися її уникати й перекладали одне на одного. В армії ця інерція також існувала. Тільки зараз багато хто починає розуміти, що таке відповідальність і що означає брати її на себе. Для цього потрібні лише відвага, сміливість і чесність із собою.

Порада собі на початку кар’єри:

Сприймати деякі речі спокійніше і виваженіше. Я йшла в армію сповнена ентузіазму, хоча разом з тим я розуміла, що таке ЗСУ і з чим доведеться мати справу. Деякі рішення і деяка несправедливість, з якою я стикнулася, коштували мені багато нервів. Але в цілому вважаю, що я нормально пройшла цей шлях. І проходжу далі.

Участь в рейтингах