Информация о Екатерина Полищук (Птичка)-

Парамедик медицинского батальона «Госпитальеры», участница обороны Мариуполя

Екатерина Полищук (Птичка)- /Ruslan Maslovskiy

Профайл

Досье
21 рік

50 лідерок України 2023

Головне досягнення:

«Коли було страшно і здавалося, що немає жодного шансу вийти з Маріуполя живою, я розуміла, що тільки своїм прикладом, сильним духом та незламністю можна згуртувати навколо себе людей», – каже Поліщук.

Пташка стала відомою на весь світ навесні 2022-го, коли зʼявилося відео, як тендітна дівчинка співає пісні ОУН-УПА в підвалі «Азовсталі». «Я співала хлопцям для підняття бойового духу та іноді для заспокоєння поранених, – каже вона. – Відео поширили побратими, щоб показати нашу незламність». Але, обороняючи Маріуполь, Пташка не лише співала, а й надавала допомогу пораненим як медсестра. У той час Поліщук і сама була пораненою.

Поліщук не зломило і перебування в російському полоні. Вона продовжує наближати перемогу як волонтерка та фандрейзерка. Наразі Пташка пише книгу про війну. 

Де і ким ви будете за 10 років?

В Україні – це найважливіше. Можливо, відкрию літературну кавʼярню у Маріуполі. Також я напишу книгу про війну. Одне видання буде воєнне, а після війни – друге, доповнене, у якому розповім усі деталі, про які зараз маю мовчати.

Головне досягнення за рік війни:

Найбільше досягнення – я залишаюся собою попри все і ніщо не могло і не може мене зупинити.

Хто зі світових лідерів чи видатних людей для вас рольова модель? 

Свого часу я надихалася героями Української повстанської армії, козаками, тим, як мій народ боровся за свою свободу. Захоплююся тим, як зустрів повномасштабне вторгнення Володимир Зеленський, його дружиною і, звісно, Валерієм Залужним. Вони справжні лідери: Залужний – на чолі армії, Зеленський – на чолі країни. Президент став справжнім лідером нації, він гарно себе проявив, гуртує навколо себе народ. Я, до речі, не заполітизована, але вважаю, що лідера потрібно підтримувати в такий важкий час. 

30 до 30: лица будущего

Украина и мир узнали о парамедике с позывным Птичка весной 2022-го, когда в соцсетях разлетелось видео с ее участием. На нем в подвалах «Азовстали» хрупкая девочка поет песни ОУН-УПА. Этим видео Птичка хотела привлечь внимание мира к раненым гражданским и военным в Мариуполе.

Музыкантка по образованию, тернопольчанка Птичка служит парамедиком в «Госпитальерах» с 2021 года. 24 февраля уехала в Мариуполь. После того, как русские войска разбомбили госпиталь, помогала гарнизону «Азовстали». Петь на большой сцене – довоенная мечта Птички, рассказывает ее брат Роман Полищук. Она окончила Тернопольский художественный колледж им. Соломии Крушельницкой. Играет на бандуре, пишет стихи. В настоящее время Птичка находится в плену.

В чем суперсила Птички? «Она всегда идет к своей цели, как бы трудно ни было, добивается своего», – говорит Роман Полищук.

Рядом в рейтинге «30 до 30: лица будущего»
Участие в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статьи по теме