Інформація про Катерина Поліщук (Пташка)

Парамедикиня медичного батальйону «Госпітальєри», учасниця оборони Маріуполя

Катерина Поліщук (Пташка) /Ruslan Maslovskiy

Профайл

Досьє
21 рік

50 лідерок України 2023

Головне досягнення:

«Коли було страшно і здавалося, що немає жодного шансу вийти з Маріуполя живою, я розуміла, що тільки своїм прикладом, сильним духом та незламністю можна згуртувати навколо себе людей», – каже Поліщук.

Пташка стала відомою на весь світ навесні 2022-го, коли зʼявилося відео, як тендітна дівчинка співає пісні ОУН-УПА в підвалі «Азовсталі». «Я співала хлопцям для підняття бойового духу та іноді для заспокоєння поранених, – каже вона. – Відео поширили побратими, щоб показати нашу незламність». Але, обороняючи Маріуполь, Пташка не лише співала, а й надавала допомогу пораненим як медсестра. У той час Поліщук і сама була пораненою.

Поліщук не зломило і перебування в російському полоні. Вона продовжує наближати перемогу як волонтерка та фандрейзерка. Наразі Пташка пише книгу про війну. 

Де і ким ви будете за 10 років?

В Україні – це найважливіше. Можливо, відкрию літературну кавʼярню у Маріуполі. Також я напишу книгу про війну. Одне видання буде воєнне, а після війни – друге, доповнене, у якому розповім усі деталі, про які зараз маю мовчати.

Головне досягнення за рік війни:

Найбільше досягнення – я залишаюся собою попри все і ніщо не могло і не може мене зупинити.

Хто зі світових лідерів чи видатних людей для вас рольова модель? 

Свого часу я надихалася героями Української повстанської армії, козаками, тим, як мій народ боровся за свою свободу. Захоплююся тим, як зустрів повномасштабне вторгнення Володимир Зеленський, його дружиною і, звісно, Валерієм Залужним. Вони справжні лідери: Залужний – на чолі армії, Зеленський – на чолі країни. Президент став справжнім лідером нації, він гарно себе проявив, гуртує навколо себе народ. Я, до речі, не заполітизована, але вважаю, що лідера потрібно підтримувати в такий важкий час. 

30 до 30:обличчя майбутнього

Україна і світ дізналися про парамедикиню із позивним Пташка навесні 2022-го, коли соцмережами розлетілось відео за її участі. На ньому в підвалах «Азовсталі» тендітна дівчинка співає пісні ОУН-УПА. Цим відео Пташка хотіла привернути увагу світу до поранених цивільних та військових у Маріуполі.

Музикантка за освітою, тернопільчанка Пташка служить парамедикинею у «Госпітальєрах» з 2021 року. 24 лютого поїхала до Маріуполя. Після того як російські війська розбомбили шпиталь, допомагала гарнізону «Азовсталі». Співати на великій сцені – довоєнна мрія Пташки, розповідає її брат Роман Поліщук. Вона закінчила Тернопільський мистецький коледж ім. Соломії Крушельницької. Грає на бандурі, пише вірші. Нині Пташка перебуває у полоні.

У чому суперсила Пташки? «Вона завжди йде до своєї мети, хай би як важко було, добивається свого», – каже Роман Поліщук.

Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі