Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» стартують другий спільний проєкт із гуманітарного розмінування – «Нам тут жити 2.0». Мета – зібрати 100 млн грн, щоб забезпечити саперів Сил підтримки ЗСУ роботизованими платформами українського виробництва, транспортом і зв’язком. Ініціатива реалізується за інформаційної підтримки Міністерства економіки України.
У рамках проєкту «Нам тут жити 2.0» буде забезпечено роти інженерних безпілотних систем Сил підтримки ЗСУ. Сапери цих новостворених підрозділів отримають роботизовані платформи, транспорт, зв’язок, живлення, а також повітряну компоненту для ситуаційної обізнаності та дистанційного розмінування шляхом підривів.
Олександр Комаров,
генеральний директор «Київстар»
«Розмінування – важливий напрямок допомоги ЗСУ для «Київстару». Ми прагнемо, щоб території України були безпечні та доступні для цивільного населення. Інноваційні технології допоможуть зменшити ризики та прискорити процес розмінування та дадуть змогу спеціалістам «Київстару» швидше відновлювати мобільний зв’язок на деокупованих територіях. Компанія «Київстар», зі свого боку, виділяє 30 млн грн на збір та заохочує українські бізнеси та небайдужих українців підтримати ініціативу».
Проєкт «Нам тут жити 2.0» допоможе зберегти життя саперів, адже розміновувати території будуть не тільки люди, а й техніка українського виробництва – наземні роботизовані комплекси, а також дрони, які забезпечать дистанційне розмінування шляхом підривів.
Юлія Свириденко,
перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України
«Нині Україна є найбільш потенційно замінованою країною у світі. На жаль, від початку року кількість нещасних випадків, пов’язаних із мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, вже сягнула 1006. Якщо ми не будемо діяти об’єднано і швидко, то до 2033 року кількість постраждалих може зрости до 9000. Тому ми підтримуємо проєкти, спрямовані на те, щоб якомога більше українських земель були розміновані. Ми вдячні громадському сектору та соціально-відповідальному бізнесу, які роблять значний вклад у безпеку наших людей та нашої землі».
Роти інженерних безпілотних систем, які будуть забезпечені в рамках ініціативи, – це новостворені підрозділи, тому проєкт «Нам тут жити 2.0» є безпосереднім внеском у розвиток ЗСУ. Надалі Сили підтримки зможуть масштабуватися та ще більше використовувати роботизовані комплекси.
Олег Карпенко,
заступник директора Фонду «Повернись живим»
«Близько 140 000 кв. км території України потребують розмінування. Щодня сапери метр за метром очищують нашу землю від російських мін та залишків снарядів. Наше завдання – надати їм обладнання, щоб вони могли робити це ефективніше і безпечніше. Роботизовані комплекси дадуть змогу саперам працювати на відстані від небезпечних об’єктів. Засоби зв’язку необхідні для координації підрозділів. Дрони – для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат. Крім того, саперів забезпечимо транспортом. Це підвищить їхню мобільність».
Підтримати проєкт «Нам тут жити 2.0» можна, задонативши на спецрахунок фонду та «банку» проєкту. Абоненти «Київстару» можуть долучитися до збору, підключивши «Суперсилу Допомога ЗСУ», і до 50 грн із тарифного плану підуть на збір із розмінування країни.
Ця ініціатива є продовженням першого етапу проєкту, метою якого було зібрати 175 млн грн для інженерно-саперних груп Сил підтримки ЗСУ. Проєкт стартував у травні 2023 року і завершився в лютому 2024-го. Завдяки внескам небайдужих вдалося перевершити мету та акумулювати понад 180 млн грн.
Проєкт «Нам тут жити 2.0» стартував 14 серпня та триватиме до досягнення повної суми збору.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.