Керівна рада Європейського центрального банку (ЄЦБ) 21 липня перше за 11 років підвищила відсоткові ставки на 50 базисних пунктів, йдеться у пресрелізі ЄЦБ. Таким чином регулятор хоче приборкати інфляцію в єврозоні.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Рада ЄЦБ вирішила підвищити три ключові процентні ставки на 50 базисних пунктів і схвалила Інструмент захисту трансмісії (TPI).
- Таке рішення сприятиме поверненню інфляції до середньострокової цілі в 2%, зазначили в центробанку.
- TPI може бути активований для протидії необґрунтованій та невпорядкованій ринковій динаміці, яка «становить серйозну загрозу трансмісії грошово-кредитної політики в єврозоні».
- Напередодні курс євро піднявся майже до двотижневого максимуму, а прибутковість держоблігацій єврозони підскочила у вівторок вранці після того, як джерела Reuters повідомили, що ЄЦБ може підвищувати ставку одразу на 50 базисних пунктів на відміну від раніше анонсованих 25.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Євро впав до свого 20-річного мінімуму. €1 тепер коштує майже як $1. Ще рік тому європейська валюта коштувала значно дорожче – $1,20/€. Головні причини такого падіння – тимчасове припинення поставок газу з Росії до Європи, політика «високих ставок» від ФРС та війна в Україні. Детальніше про це читайте тут.
За підсумками червневого засідання ЄЦБ повідомляв про готовність підняти ставку на 25 б.п. у липні та розглянути можливість більш активного підйому у вересні.
Підвищення ставок дозволить ЄЦБ впливати на цінову стабільність. Інфляція в єврозоні за червень сягнула 8,6% у порівнянні з 8,1% у травні, а ціни німецьких виробників у червні були на 32,7% вищими, ніж торік.
Економічні перспективи єврозони наразі дуже невизначені на тлі енергетичної кризи. Європа готується до можливого припинення поставок російського газу.
Прискорення інфляції, яке спостерігається в єврозоні, за словами голови ЄЦБ, значною мірою викликана «енергетичним шоком, який ми зазнали, відчуваємо і, ймовірно, продовжимо відчувати» внаслідок високої залежності регіону від зовнішніх постачальників енергоресурсів.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.