Інформація про Brig

Вячеслав Родіонов, Виробництво

Brig /з особистого архіву
Виторг 2022 рік: 209,2 млн грн*

Профайл

Місто
Харків
Виторг 2021 рік:
841 млн грн

Про вихід на ринок США в 2015 році компанії з виробництва човнів Brig з міста Дергачі на Харківщині написали чи не більшість профільних світових ЗМІ. Українська фірма стала відома широкому загалу за кілька місяців до цього, засвітившись у блокбастері «Розлом Сан-Андреас». Вироблений на заводі під Харковом човен допоміг Двейну «Скеля» Джонсону підкорити 100 метрову хвилю, викликану десятибальним землетрусом – таким чином він встиг врятувати родину і Каліфорнію. 

Brig – майже ровесниця незалежної України, яку створили авіаційні інженери, брати Родінови. До повномасштабної війни компанія виробляла 2000 човнів на рік з жорстким дном преміумкласу вартістю від $5 000 до $100 000. «Ринок цих човнів – це менше ніж 5% від всього ринку морського дозвілля, – розповідав в 2021 році Forbes Вячеслав Родіонов. – Ми найбільші та найуспішніші виробники цього класу».

У довоєнному асортименті Brig – 22 моделі у розмірі від трьох до десяти метрів. 99% продукції експортували до понад 30 країн, серед яких Австралія, США, Велика Британія та Франція.

На початку повномасштабної війни завод компанії частково зруйнували, частину обладнання вдалось евакуювати, відповіла на письмовий запит Forbes пресслужба Brig. У 2022 році виторг компанії за даними YouControl скоротився в чотири рази. У 2023 році Brig розробили нову модель човна GALAXY Trident 8. Два екземпляри передали спецназу.

Поруч в рейтингу «Next250»
Bob Snail /bob-snail.com
Євген Шугаєв та Михайло Сіверчук
720 млн грн
Brushme
Андрій Кравець, Олександр Богачик та Євген Косован
121 млн грн
Участь в рейтингах