Інформація про Дмитро Фінашин

29 років, Розвідник Національної гвардії, Снайпер, Герой України. Був поранений, втратив руку, повернувся в Сили оборони України

Дмитро Фінашин /з особистого архіву

«30 до 30: Творці майбутнього»

Звання Героя України за проявлену мужність нацгвардійцю Дмитрові Фінашину присвоїли посмертно. У травні 2022 року під Соледаром у Донецькій області його підрозділ потрапив у засідку. Але під час бою група знищила кілька одиниць техніки та піхоту противника і зуміла витіснити ворога з важливої висоти.

Дмитра було важко поранено, його вважали загиблим. Але він кілька діб повз до українських позицій. Каже, що досі не розуміє, як вижив.

Далі були шпиталь, операції та ампутація руки. «Дмитро ще у шпиталі сприймав те, що сталося, без жалю, наполегливо проходив реабілітацію і, що не менш важливо, дуже підтримував інших бійців із травмами та пораненнями», – каже командувач Нацгвардії Олександр Півненко.

Зараз Фінашин повернувся до НГУ, займається аналізом даних БПЛА. Також вступив до магістратури Академії Національної гвардії.

Про що ви мрієте?

Банально – про перемогу. Таку небанальну і таку важку. І щоб потім Україна і українці були сильними як держава і як нація. А найближча ціль – завдати ворогові якнайбільшої шкоди.

«Історія Дмитра – це історія мужності, оптимізму та шляху повернення до життя й служби. Зараз його досвід важливий і у лавах Нацгвардії, й у питаннях реабілітації», – командувач НГУ полковник Олександр Півненко. 

Участь в рейтингах