Forbes Ukraine вчетверте презентує список «30 до 30». Неймовірні молоді українці, які вразили країну та світ до 30 років.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
«У моїй системі цінностей найвища – Україна», – каже морпіх Гліб Стрижко, 28. В армію він пішов з Української академії лідерства, де працював ментором. Історик за фахом вирішив: найбільше, що може зробити для батьківщини, – захистити її свободу.
У боях за Маріуполь він дістав важкі поранення тазостегнових кісток. Потрапив у полон, після обміну переніс кілька операцій, заново навчився ходити. Продовжує працювати заради майбутнього України: допомагає іншим ветеранам у складі команди Veteran Hub.
Стрижко – учасник списку молодих лідерів України Forbes «30 до 30: творці майбутнього». Крім нього, там ще 32 (три спарені номінації) особистості: з війська, волонтерського руху, науки, бізнесу, креативних індустрій, громадянського суспільства та держінституцій. Що об’єднує учасників? Це лідери, які досягли неабияких результатів до 30 років.
Forbes Ukraine вже вчетверте робить список «30 до 30». У проєкту проста базова ідея: знайти неймовірних молодих людей і їхнім прикладом надихнути інших. Здається, треба змінювати філософію: українська молодь надзвичайно вмотивована, у лонг‐листі списку було понад 600 людей, історії більшості надихають. Із допомогою компетентного журі відібрано тридцятку.
Список майже наполовину складається з надважливих людей нашого часу – військових і волонтерів. Серед них – один із наймолодших комбригів Олександр Сак, який командує 47‐ю окремою механізованою бригадою, командир розвідувального батальйону Ігор Дикун, медикиня Ніна Колосінська, яка рятувала поранених у Маріуполі та в російському полоні, народний депутат, котрий пішов служити матросом, Роман Лозинський. Також у цьогорічному проєкті «30 до 30» – молоді українські підприємці.
Війна забирає найкращих, й ніякі списки‐рейтинги не можуть від цього захистити. 7 березня осколок ворожого снаряду забрав життя Дмитра Коцюбайла (позивний Да Вінчі). Йому було 28 років. І він був у складі минулорічного «30 до 30».
Є й добрі новини у «спільноті» героїв списку «30 до 30». Захисники Маріуполя – парамедикиня Катерина Поліщук (Пташка), морпіх Сергій Волинський (Волина) та Дмитро (Орест) Козацький, які були у минулорічному «30 до 30», – вийшли з російського полону та повернулися на батьківщину.
Що спільного у більшості учасників минулих списків? Вони створюють нову Україну. Тарас Чмут, керівник фонду «Повернись живим», за останні 12 місяців залучив для сил оборони понад 4 млрд грн. Один з останніх проєктів – разом із платформою UNITED24 та monobank за три дні зібрали 235 млн грн на 10 000 FPV‐дронів.
Віцепрем’єр‐міністр Михайло Федоров невпинно цифровізує Україну. Анна Белеванцева з Esper Bionics потрапила на обкладинку Time і запустила серійне виробництво роботизованої біонічної руки. Еліна Світоліна народила доньку й тріумфально повернулася до великого тенісу.
Світло перемагає темряву.
Список «30 до 30: творці майбутнього»
Як формувався список «30 до 30: Творці майбутнього»
Кандидатів до списку могли запропонувати члени журі, редакція та кожен читач Forbes через відкриту анкету. Найвідповідніші більш як з шести сотень запропонованих кандидатур було надіслано на оцінювання журі. До підсумкового списку потрапили кандидати із максимальними оцінками від експертів. Оцінювання окремо проводилося за шістьма категоріями: «Військові та волонтери» , IT, «Бізнес», «Агенти змін», «Спорт», «Креативні індустрії». Лауреатів розташовано в алфавітному порядку.
Журі списку «30 до 30: Творці майбутнього»
Дмитро Бородай, Принципал у Horizon Capital
Роман Бондар, голова офісу Korn Ferry в Україні
Катерина Глазкова, виконавча директорка Спілки українських підприємців
Ірина Горова, засновниця лейблу Pomitni
Валерій Залужний, головнокомандувач Збройних сил України, генерал
Олександр Денисов, спортивний і медіаменеджер, телеведучий
Наталія Ємченко, директорка з комунікацій System Capital Management
Денис Казван, старший директор, голова корпоративних комунікацій в Україні, Грузії, країнах СНД і Південно-Східної Європи, Visa
Олександр Косован, засновник IT-компанії MacPaw
Наталія Микольська, заступниця міністра економіки та торгівлі у 2012–2018 роках; незалежна членкиня наглядової ради «Укргідроенерго»
Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди»
Юлія Паєвська (Тайра), волонтерка, парамедикиня
Сергій Поздняк, засновник компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів
Єліна Світоліна, тенісистка, третя ракетка світу у 2017, 2018, 2019 роках
Олексій Соболєв, заступник міністра економіки та торгівлі України
Вікторія Тігіпко, засновниця венчурного фонду TA Ventures
Валерія Толочина, маркетинг-директорка MEGOGO
Тарас Чмут, голова фонду «Повернись живим»
Олег Щербаков, головний редактор Tribuna.com
Над проєктом працювали Катерина Шаповал, Денис Кацило, Тома Міроненко, Валентина Дудко, Світлана Заражевська, Ірина Крицька, Борис Давиденко, Олександр Шаріпов