Інформація про Екопан

Ольга Романенко, Олександр Шуцкий, Міхаель Фураєв, Марк Вітков, Будівництво

Екопан /з офіційного сайту
Виторг за 2023 рік: 22,2 млн грн*

Профайл

Місто
Київська область

«Екопан» від 2008 року виробляє під Києвом SIP-панелі та зводить з них будинки. Українці звикли до цегляних чи бетонних житлових споруд і спочатку не сприймали нову технологію, яку привезли в Україну партнери «Екопан», розповідає співвласниця та СЕО компанії Ольга Романенко

SIP-панелі виробляють з дерев’яної стружки, водостійких смол та утеплювача пінополістирола. Будматеріал виготовляється під кожен архітектурний проєкт, будинок збирають з деталей, як конструктор LEGO. Собівартість «коробки» на 20% дорожче, ніж із звичних будматеріалів, але, через те що будинок одразу готовий до фінішного оздоблення, замовник економить на інших роботах. Завершений будинок із зовнішнім оздобленням і вікнами коштує $600-700 за 1 кв. м.

У 2016-му компанія почала продавати продукцію у Німеччину. До повномасштабної війни «Екопан» зводив понад 70 будинків щороку, у 2023-му – лише 26. Половину виторгу минулого року компанії принесли експортні продажі. Щоб розвинути напрям, «Екопан» запустив виробництво у Румунії. Інвестором став один із колишніх замовників. 

Поруч в рейтингу «Next250 2.0»
Еконія /з офіційного сайту
Ірина Варагаш
380 млн грн
Екород /з офіційного сайту
Андрій Олефіренко, Ірина Жуковська
16,4 млн грн
Участь в рейтингах