Хмельницький

Населення: 274 096, Площа: 90 кв. км

Хмельницький
621 бал
8 місце
Рейтинг міст

Місто є торговельним хабом Західної та Центральної України. Саме тут на 18 гектарах розташований один із найбільших у Європі Хмельницький речовий ринок. Хмельницький багатий парками, велодоріжками та зеленими насадженнями. За рівнем екологічної безпеки він посів друге місце в нашому рейтингу, за рівнем міграційної привабливості – четверте.

Незважаючи на низький рівень купівельної спроможності, освіти та зручності транспортного сполучення, 77% жителів вважають, що Хмельницький рухається в правильному напрямі – це найвищий показник серед великих міст України. Місто традиційно посідає високі місця за зручністю для мешканців та відчуттям безпеки, а у 2019 році стало єдиним в Україні, яке отримало «почесну табличку» від Парламентської асамблеї Ради Європи. Ця організація нагороджує міста, які найкраще «просувають європейський ідеал». Одна з головних проблем– сполучення з іншими регіонами.

Єдина автодорога міжнародного значення, що проходить через місто та область, – траса Стрий – Тернопіль – Кропивницький. Аеропорт не працює майже 20 років.

Найбільші підприємства за виторгом:

  1. Хмельницькенергозбут – 2,8 млрд грн
  2. InterCars Ukraine – 2,5 млрд грн
  3. Хмельницькгаз Збут – 1,9 млрд грн

Олег Гриньов, співзасновник дитячого бренду одягу Suzie

Плюси міста: «Налагоджений діалог між міською владою та бізнесспільнотою».

Мінуси міста: «Загальна непрофесійність кадрів та відсутність кваліфікованого топменеджменту». 

Поруч в рейтингу «Рейтинг міст»
Дніпро /Фото Getty Images
Населення: 989 705
627 балів
Одеса /Фото Getty Images
Населення: 1 017 291
604 бали
Участь в рейтингах