Інформація про Криворізький залізорудний комбінат

Виторг 6,6 млрд грн, металургія

Криворізький залізорудний комбінат /Shutterstock
Прибуток 1,7 млрд грн
97 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
6706
Керівник
Сергій Новак
Власник
Рінат Ахметов, Ігор Коломойський
Річний приріст виторгу
0,7%
Центральний офіс
Кривий Ріг

50 найбільших експортерів України 2022

Знищення Росією маріупольських комбінатів позбавила КЗРК головних покупців його продукції – руди із вмістом заліза 56–57%. «Ринок для товару, який ми можемо видобувати, знищено майже повністю», – казав у травні директор із персоналу КЗРК Сергій Барабанов. У 2022‑му комбінат знизив виробництво на 33%, до 2,9 млн т. Експорт зменшився на 27%. Коло покупців обмежене афілійованими «Каметсталлю», «Запоріжсталлю», а також меткомбінатами Східної Європи. Вихід з ситуації – інвестувати у видобуток руди вищої якості, із вмістом заліза 62−64%, каже Барабанов. Це дозволить комбінату вийти на ринок Західної Європи.

100 найбільших приватних компаній 2021

Найбільший український виробник аглоруди, який об’єднує чотири шахти, майже рік судився із працівниками, які у вересні 2020‑го оголосили страйк, вимагаючи підвищення зарплат та поліпшення умов праці. Шахтарі 44 дні не піднімалися на поверхню. Домогтися визнання страйку незаконним компанії не вдалося. Більш того, прем’єр‑міністр розпорядився провести перевірку умов праці на комбінаті у 2013–2020 роках. Перевіряльники виявили 190 порушень. У 2020 році підприємство виробило 3,7 млн т залізної руди, у 2021‑му розраховує збільшити обсяг виробництва до 4,8 млн т.

100 найбільших приватних компаній 2020

Для найбільшого українського виробника аглоруди вересень розпочався з масштабної забастовки – сотні гірників чотирьох шахт оголосили підземний протест з вимогами підвищення зарплат та поліпшення умов праці. Після тижневих переговорів керівництво комбінату підписало і опублікувало меморандум про порозуміння. Порозуміння – тільки в назві: він залишився без підпису представників трудового колективу, які не погоджуються на підвищення зарплат лише на чверть. Ситуація викликала резонанс у Кривому Розі – міська рада на позачерговому засіданні звернулася до вищого керівництва країни по допомогу. Уряд доручив провести перевірку умов праці на КЗРК, проте в середині вересня частина протестувальників лишалася під землею. Гроші на підвищення зарплат не проблема: минулий рік комбінат завершив з 24%‑ю рентабельністю за чистим прибутком.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Автокапітал /з особистого архіву
Виторг 6,6 млрд грн
Прибуток 390 млн грн
Лівайн Торг /УНІАН
Виторг 6,6 млрд грн
Збиток 336 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі