Інформація про Олена Гончарук

голова «Довженко-Центр»

Олена Гончарук /Андрій Бойко для Бабель

Профайл

Досьє
46 років

50 лідерок України 2023

Досягнення: 

взяла участь у масштабній виставці українського авангарду «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900–1930-х». Програма української кінокласики «Дивне, химерне, фантастичне» отримала премію на Київському тижні критики.

Із початку повномасштабного вторгнення Гончарук не залишала ні Київ, ні «Довженко-Центр». Перебуваючи у ньому ледь не щодня, опікувалася збереженням колекції та забезпеченням критичних процесів.

«Олена Гончарук є не лише чудовим прикладом фахової культурної менеджерки та керівниці культурної інституції, а й професіоналом з бездоганною репутацією та суперскілами», – розповідає культурна критикиня Анастасія Платонова. Суперскіли – це вміння управляти трансформаціями.

Саме в період змін, у 2021-му, Гончарук очолила кіноархів та культурний центр «Довженко-Центр». За керівництва топменеджерки почалася системна робота над відновленням національної кінематографічної спадщини, а також оцифруванням старих плівок. Після початку повномасштабної війни «Довженко-Центр» почав організовувати кінопокази українських фільмів у Київському метрополітені, а також за кордоном. 

У 2022-му Держкіно спробував реорганізувати, а фактично – ліквідувати інституцію. Завдяки Гончарук колективу «Довженко-Центру» та культурній спільноті України інституцію вдалося відстояти. А центру вдалося консолідувати кіноспільноту та культурну громаду, що відстоює свої права та свободи.

Особиста ціль на цей рік:

Освоїти таймлайн українського кіно, передивитись усі позиції рейтингу «Топ-100 найкращих українських фільмів», складеного «Довженко-Центром», і створити за його мотивами експозицію. Це допоможе в досягненні іншої цілі (чи то пак мрії) – щоб «Довженко-Центр» залюднився знов.

Головне досягнення після 24 лютого:

Здатність знаходити сили в момент, коли здається, що все вже безнадійно і безповоротно втрачено.

Де ви бачите себе за 10 років?

У вільній Україні, в її законних кордонах, на премʼєрі фільму, де знялася моя донька.

Порада собі на початку роботи у «Довженко-Центрі»?

Перед будь-яким рішенням думай про exit strategy і чого хочеш саме ти. Я справді почала над цим замислюватися. Хоч і не впевнена: якби слідувала цій пораді неухильно, чи втримався би центр?

Участь в рейтингах
Останні новини по темі