Ужгород

Населення: 115 608, Площа: 42 кв. км

Ужгород
641 бал
6 місце
Рейтинг міст

Ужгород – не тільки найменший обласний центр України, а й найвіддаленіший від Києва, до якого звідси далі, ніж до десятка європейських столиць. Центр унікальної Закарпатської області, яка межує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, є динамічним торговим містом з одним із найвищих у країні показників роздрібного товарообороту. На тисячу жителів міста припадає 17 підприємств – за цим показником місто третє у країні після Києва та Дніпра.

Вдалою ідеєю буде відкрити тут ресторан, крамницю чи кав’ярню, адже, за словами місцевого підприємця Дмитра Хатька, засновника мережі дитячих таборів Point, традиційний бізнес у місті приживеться краще, ніж щось модне на кшталт коворкінгу. «Усе повільно, – додає Хатько. – Хочеш швидкість – їдь у Київ чи Будапешт. Хочеш шарм, уранці вийти почитати газету з кавою – це до нас». Ужгород має чим здивувати туристів– місто за останні 150 років встигло побувати частиною Австро‑Угорщини, Чехословаччини, Угорщини та Радянського Союзу. Один із найкращих сезонів для подорожі до міста – середина весни, коли розцвітають сакури.

Найбільші підприємства за виторгом:

  1. Закарпаттяенергозбут – 2,6 млрд грн
  2. Закарпаттягаз Збут – 1,9 млрд грн
  3. Ужгород П. С. Ю. – 0,5 млрд грн

Олександр Жмуркін, засновник мережі магазинів «Делікат»

Плюси міста: «Усі один одного знають, тому легше розв’язувати бізнес-проблеми».

Мінуси міста: «Міська влада ніяк не полегшує бюрократичних процедур, а загальна купівельна спроможність населення падає через масштабну еміграцію».

Поруч в рейтингу «Рейтинг міст»
Тернопіль /Фото Posterrr/Wikipedia
Населення: 223 738
656 балів
Дніпро /Фото Getty Images
Населення: 989 705
627 балів
Участь в рейтингах