Марина Бартошек, генеральна директорка «Фрідом Фінанс Україна»
Категория
Партнерский материал
Дата

Інвестиції на фондовому ринку. «Фрідом Фінанс Україна» про те, чи можливо інвестувати в цінні папери під час війни

2 хв читання

Марина Бартошек, генеральна директорка «Фрідом Фінанс Україна»

З початком повномасштабної війни можливості для інвестування в цінні папери в Україні суттєво обмежили. На українському фондовому ринку доступні лише військові облігації, а поповнювати брокерські рахунки за кордоном заборонено.

Генеральна директорка «Фрідом Фінанс Україна» Марина Бартошек розповіла, як у реаліях сьогодення працюють інвестиційні компанії та що роблять інвестори.  

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Як працює ваша компанія у воєнний час? 

Наша компанія не зупинялася ні на день із 24 лютого. З самого початку ми визначили два головних напрями роботи з клієнтами, на які орієнтуємося досі.

  • Перший фокус – це продаж військових державних облігацій. Ми скасували всі комісії за операції з цими цінними паперами та відкриваємо клієнтам рахунки віддалено. Активно популяризуємо військові ОВДП серед населення як інструмент, який має дві переваги: наближає нашу перемогу та дає змогу інвестору отримати прибуток. 
  • Другий акцент – підтримка клієнтів. Повномасштабна війна в Україні збіглася в часі з падінням ринку цінних паперів США. Тиск на інвесторів величезний, бо здавалося, що руйнується все й усюди. Наші експерти взяли на себе надскладну місію: відповідали на запитання інвесторів щодо рахунків і цінних паперів та підтримували їхній психологічний стан. 

Величезну роботу також провели всередині компанії. Вдалося зберегти команду та фонд зарплат, виплатити матеріальну допомогу й окремо підтримати колег у ЗСУ. Зараз працюємо стабільно, вже приймаємо клієнтів в офісах. 

Під час війни фондовий ринок України фактично зупинився. Які його подальші перспективи? 

Повномасштабна війна зумовила чимало проблем для розвитку фондового ринку. Інвестори не можуть купувати бажані цінні папери, не всі емітенти виплачують купонні доходи, вартість акцій українських компаній падає. Але є й інша сторона медалі. 

Щоб інвестувати, час завжди слушний. Якщо людина має заощадження, то, навпаки, зараз варто розглядати всі можливості їх примноження

З початку березня в країні діє спрощена процедура ідентифікації інвестора та підтвердження джерел походження коштів. Українці почали активно купувати воєнні ОВДП, бо це стало легше й так можна підтримати ЗСУ. Тисячі людей, які раніше й не думали про фондові ринки, почали інвестувати. Це стимулюватиме розвиток ринку надалі. 

Також ми сподіваємося, що після перемоги зможемо торгувати українськими цінними паперами за кордоном через міжнародний депозитарій Clearstream. Це було б якісною підтримкою для країни у повоєнний час.

Ваша компанія входить до складу холдингу, що має представництво в Росії. Це позначилося на роботі бізнесу? 

Юридично жодних звʼязків із російською компанією «Фрідом Фінанс» у нас ніколи не було, але після 24 лютого питання постало гостро. Ми заявили про свою позицію. Холдинг також підтримав Україну. Зараз триває процес виходу Freedom Holding Corp. з російського бізнесу. Про це офіційно вказали у звіті за 2022 фінансовий рік, опублікованому на сайті Комісії з цінних паперів та бірж США. 

Інвестиції на фондовому ринку. «Фрідом Фінанс Україна» про те, чи можливо інвестувати в цінні папери під час війни /Фото 1

Марина Бартошек, генеральна директорка «Фрідом Фінанс Україна»

Ми підтримуємо Україну, CEO холдингу Тімур Турлов також бажає нам перемоги. Ми перерахували €2,7 млн на благодійність через Help Ukraine Center, благодійний фонд «Твоя опора» й інші організації. Весною за донати для ЗСУ відкривали доступ до наших курсів з інвестування, бо бачили великий запит від нашої аудиторії. 

Фінансова ситуація багатьох українців зараз складна. Чи на часі зараз інвестування? 

Фондовий ринок – це джерело доходу. Якщо ти втратив роботу, то можеш якийсь час жити на дохід від цінних паперів. І це є рішенням для багатьох. 

Ми бачимо, що українці активно торгують цінними паперами, які придбали раніше, та відкривають брокерські рахунки. Зараз на фондовому ринку США корекція, тому є можливість «закупитися» за зниженими цінами й у перспективі отримати хороший прибуток.

Інша справа, що починати потрібно лише з надійним брокером. Сьогодні це найголовніший критерій для інвестора. Наприклад, доступ до фондового ринку США ми надаємо через брокера Freedom Finance Europe. Його діяльність регулює Комісія з цінних паперів і бірж Кіпру. Компанія є членом Investor Compensation Fund та працює відповідно до вимог директиви MiFID II – регуляторного режиму з найвищим рівнем захисту інвесторів у світі.

Щоб інвестувати, час завжди слушний. Якщо людина має заощадження, то, навпаки, зараз варто розглядати всі можливості їх примноження.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Предыдущий слайд
Следующий слайд