Війна змінює життя: звуки сирен замість будильника, новинна стрічка замість кави, зруйновані оселі.
Якщо про деякі речі можна забути після перемоги, то про знищений дім – ніяк. За місяць війни, за словами президента України, було зруйновано 4379 будинків.
Євген Леськів, власник девелоперської компанії KBD.estate, розповідає про те, як можна підтримати українську економіку і одночасно допомогти тим, кому нема куди повертатися після війни.
Будівельний фронт
Девелоперський бізнес – один із тих, що зараз у глухому куті. Будівництво у центральних та східних регіонах продовжувати ризиковано – ніколи не знаєш, куди прилетить снаряд. Компанії працюють у воєнному режимі – допомагають обороні міст та освоюють нові напрямки.
У перші дні війни KBD.estate вирішила не зволікати та допомагати обороні Києва. Сформували спецпідрозділ Б4, виробничі потужності спрямували на зведення блокпостів, також налагодили гуманітарну допомогу. Водночас команда на чолі з Леськівим продовжує вести бізнес.
Євген Леськів
Власник компанії KBD.estate
«Поки центральним та східним областям потрібна наша підтримка, на заході України можна і потрібно вести бізнес, аби економіка працювала».
Котеджні містечка у горах
Леськів розповідає, як вони із компанією вирішили об’єднати бізнес та допомогу переселенцям. Щойно отримавши землі у Закарпатській області, Євген уже у квітні планує розпочати будівництво котеджного містечка. За планом будівництво триватиме близько трьох‐чотирьох місяців.
Я розумію, як це – позбавитися житла і не мати змоги швидко знайти тимчасове
Будинки здаватимуть із оздобленням і меблями, що будуть включені у ціну. Але головна мета девелопера — реалізувати власну програму ReHome, за якою весь прибуток з проданих будинків буде йти на будівництво житла для переселенців. Окрім цього, це дасть можливість 90% персоналу компанії залишатись у робочому процесі.
«Я розумію, як це – позбавитися житла і не мати змоги швидко знайти тимчасове. У моєї родини через потрапляння снарядів зруйновано три оселі – квартира в Ірпені, Чернігові та будинок у Макарівському районі Київської області», – пояснює Євген свою ініціативу.
Модульно-каркасне житло для переселенців
Один придбаний котедж – один модульно‐каркасний будинок для шести – восьми переселенців. Усього тимчасову домівку зможуть отримати близько 1700 людей, що не можуть дозволити собі придбати житло.
«Одночасно можна зводити від 200 до 400 будинків залежно від розміру фінансування – на таку кількість у нас вистачить потужностей, – каже Євген. Будматеріали ми використовуватимемо лише українські, аби підтримати вітчизняне виробництво. Побудувати такий будинок можна всього за місяць, тому проблему з потоком переселенців можна буде вирішувати досить оперативно».
Чому будують в Україні, а не за кордоном
Євген переконаний, що близько половини українців не хочуть виїжджати до інших країн. «Я – українець і кажу особисто за себе: я завжди мав можливість виїхати за кордон та вести бізнес там. Але я ніколи не хотів і зараз не планую. Вірю, що таких, як я, – більша частина населення країни.
Тим паче, як і майже всі наші підприємці, я впевнений, що після нашої перемоги Україна почне максимально стрімко розвиватись. Сюди інвестуватимуть колосальні суми. Країна стане сильною на міжнародному ринку, багато людей захочуть тут жити. Тому ми і продовжуємо будувати на рідній землі», – каже Леськів.
Вы нашли ошибку или неточность?
Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.