Фото: Shutterstock /Shutterstock
Категория
Партнерский материал
Дата

В Україні відкрили «Біржовий університет». Навчають керувати фінансами й інвестувати

Фото: Shutterstock Фото Shutterstock

У жовтні в Україні офіційно запрацював «Біржовий університет». Це компанія зі своєю Big Idea – навчати українців інвестувати в цінні папери самостійно, прибутково, впевнено та з повним розумінням справи. Розповідаємо, кому підійде онлайн-університет та чому варто стати його студентом уже цього року. 

Що таке «Біржовий університет»?

Це проєкт із низкою навчальних програм різного рівня складності для тих, хто хоче отримувати пасивний дохід від цінних паперів. Оскільки інвестування в Україні стає дедалі популярнішим, у «Біржовому університеті» ставлять за мету не просто розповідати про переваги фондового ринку як джерела доходу, а запропонувати фундаментальні теоретичні знання й розвивати практичні навички роботи з цінними паперами у періоди зростання та спаду економіки.

У «Біржовому університеті» – понад 2500 випускників за три роки. Проєкт виріс із рівня звичайних курсів, тому тепер це окрема компанія зі своїми принципами й ідеєю. Це забезпечує ще один плюс – юридичну гарантію угоди. 

Навчання в «Біржовому університеті» відбувається онлайн. Є уроки в записі тривалістю 10–20 хвилин та онлайн-воркшопи, що зручно у разі відключень електроенергії. Передбачені тести для перевірки знань і випускні роботи. Акцент – на практиці.

Лектори – експерти з фондових ринків України та США Роберт Лі (понад вісім років досвіду інвестування) та Руслан Демус (інвестує майже 14 років). Вони також є інвестиційними аналітиками, мають авторські колонки на порталі «Мінфін» та експертні блоги. У «Біржовому університеті» ведуть авторські курси, програма яких базується на власному досвіді та практиці. Особлива фішка лекторів: під час навчання торгують цінними паперами разом зі студентами та розбирають власні прибуткові й збиткові угоди.  

Для кого створили навчальний проєкт? 

Стати студентом «Біржового університету» може кожен охочий. 

  • Програми легшого рівня розраховані на тих, хто хоче навчитися керувати своїми коштами, отримувати пасивний дохід, накопичити на життя на пенсії, але не знає, з чого почати. 
  • Складніші програми підходять тим, хто вже має досвід роботи з цінними паперами, але хоче професійно будувати економічні прогнози, опанувати додаткові техніки роботи й вийти на новий рівень пасивного доходу, здобути нову професію. 

Чому варто піти на навчання вже цього року? 

За останні 100 років, попри періодичні обвали та падіння, загалом акції неухильно зростали. Станом на зараз падіння S&P500 становить -22,05%, а NASDAQ Composite -35,57%. 

Коли ситуація у світі вирівняється, настане розворот, а до нього варто підготуватися завчасно. 

10 листопада у США оприлюднили дані щодо індекса споживчих цін. Очікуючи на рівень 8%, показник у річному вимірі становив 7,7%. Це позитивний момент для фондового ринку. Є ймовірність, що облікові ставки у США не підвищуватимуть і що компанії матимуть більше чистого прибутку, а тому акції можуть почати зростати. І це саме той момент, коли можна заробити на цінних паперах. 

Навчальні програми університету 

Основи біржової справи

Програма для початківців, які лише планують інвестувати на фондовому ринку. Тут вивчають базу, без якої не обійтися інвестору: як стратегічно мислити, як скласти інвестиційний план, які активи підбирати та як зберігати холодний розум під час злетів і падінь на фондового ринку.

Технічний і фундаментальний аналіз

Програма другого рівня складності для тих, хто вже має стратегію роботи. Тут акцент роблять на hard skills: аналіз біржових графіків і мультиплікаторів, фундаментальний аналіз документації компанії, визначення точок для відкриття й закриття позиції тощо. 

Технічний аналіз PRO

Програма для тих, хто хоче стати справжнім профі, опанувати мистецтво трейдингу цінними паперами й нову професію. Навчають самостійно контролювати ризики, правильно оцінювати графіки, щоб вдало шортити чи активно торгувати всередині дня.

Кількість програм у майбутньому планують розширити навчанням по опціонах, лекціями з ІРО тощо.  

Материалы по теме

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине