Информация о Prana

Роман Кузич та Дмитро Кротов, Виробництво

Prana
Виторг 2022 рік: 170 млн грн

Профайл

Город
Львів
Выручка 2021 год:
138 млн грн
Количество работников
45

На початку 2000-х українці почали масово утеплювати фасади будинків та замінювати вікна. «У приміщенях зʼявлялись грибок та пліснява. Мою невелику квартиру ця проблема також зачепила», – розповідає історію виникнення ідеї для бізнесу Роман Кузич. Його компанія PRANA понад вісім років виробляє на Львівщині рекуператори – компатні вентиляційні системи. 

PRANA, за словами Кузича, стала першовідкривачем в Україні децентралізованої вентиляції. На перших виставках великі компанії з нас сміялись, зараз – копіюють, додає він. За 2022 рік PRANA продала близько 30 000 одиниць товару – нещодавно зʼявилися в «Епіцентрах». У нас 50% українського ринку децентралізованих вентиляційних систем, додає підприємець.

Початок повномасштабної війни зупинив бізнес львівського виробника на декілька місяців. «Було багато відмов – людина замовила продукт, а будинку вже нема», – каже Кузич. Але в 2022 році його компанія збільшила виторг на 23%. Врятував експорт. Зараз до 60% продукції йде за кордон. PRANA продається у 40 країнах, найбільше – Італії, Німеччині та Великій Британії.

У планах – нові виробничі лінії у Європі. Розглядаємо пропозиції трьох країн Східної Європи, говорить Роман Кузич. «Якщо відкривати там фабрику – можемо отримати податкові канікули та дотації на виробництво», – додає він. 

Рядом в рейтинге «Next250»
Pollardi /предоставлено пресс-службой
Олександр Пірог
76 млн грн*
Pride Construction
Олександр Михайлов
17 млн грн*
Участие в рейтингах
Статьи по теме