Информация о Zeus Ceramica

Віктор Левіт, Вилиам Тиоли, Виробництво

Zeus Ceramica /zeus-ceramica.com.ua
Виторг 2022 рік: 134 млн грн*

Профайл

Город
Донецька область
Количество работников
250
Год основания
2003

У травні 2023 року російські ракети знищили виробництво керамічної плитки та керамограніту Zeus Ceramica у Словʼянську. До цього компанія була лідируючим виробником керамограніту в Україні. У 2021 році виторг становив 500 млн грн, а 30% продажів йшли на міжнародний ринок. Forbes вірить у відродження цієї достойної компанії.

Віктор Левіт за 20 років побудував у Слов’янську високотехнологічний завод з виробництва керамічної плитки Zeus Ceramica, загальна сума інвестицій в який становить €45 млн. Майже половину доходу до війни Zeus Ceramica приносив експорт. Російські ракети зрівняли завод із землею. 

Левіт – один із перших підприємців, бізнес якого постраждав від російської агресії. У квітні 2014 року його завод керамічної плитки Zeus Ceramica у Слов’янську знаходився буквально на лінії вогню між блок-постом росіян і підрозділом Нацгвардії. Тоді збитки від зруйнованого приміщення з обладнанням і вигорілого складу продукції оцінили в €3 млн. Акціонери відновили виробництво власними ресурсами протягом трьох місяців після звільнення Слов’янська. 

Наслідки повномасштабного вторгнення 2022-го більш драматичні. Ракети Х-22, які прилетіли у травні 2023-го майже повністю знищили приміщення, обладнання та електричні мережі заводу. До великої війни Zeus Ceramica щорічно виготовляла 4,5 млн кв.м плитки, 40% якої експортувалося в Європу та США. Середньорічний оборот компанії до повномасштабної війни співвласник Zeus Ceramica оцінює у $25-30 млн. 

До 2014 року половина експорту компанії Левіта припадала на ринок РФ. «З 2015-го ми переорієнтували більшу частину російського експорту», – розповідає підприємець. Італійський партнер допоміг із експансією на зовнішні ринки. Частина плитки італійських брендів Marazzi та Emilceramica вироблялася на Донбасі. 

У 2021 році чистий дохід компанії виріс на 49% порівняно з 2020-м, до 577 млн грн. Засновники сподівалися на подальший ріст у 2022 році й вирішили інвестувати в нове обладнання €3 млн, але в Україну воно прибуло у березні 2022-го. Завод зупинили через переоблаштування ще взимку, і через повномасштабну війну він відтоді так і не запустився.  

Протриматися протягом 2022 року та отримати 134 млн грн доходу допоміг урок 2014-го. З початком повномасштабної війни підприємці перевезли склад готової продукції та досі його розпродають, пояснює Левіт. 

Зараз єдина надія підприємця на відновлення – державний кредит. Для часткового відновлення виробництва йому необхідні €4 млн. Підприємець планує почати відбудову заводу вже з жовтня – сподівається на відведення лінії фронту від Слов’янська найближчим часом. 

Материалы по теме
Рядом в рейтинге «Next250»
Zammler Group /предоставлено пресс-службой
Віктор Шевченко
881 млн грн
Участие в рейтингах
Статьи по теме
Последние новости по теме