Фото: ArmWomenNow
Категория
Партнерский материал
Дата

Жіноче обличчя війни: чому дівчатам складно воювати у чоловічій формі та як ArmWomenNow розв’язує цю проблему

2 хв читання

Фото: ArmWomenNow

Сьогодні в ЗСУ проходять службу понад 80 000 жінок, з них 8000 – безпосередньо на передовій. Про те, чому держава не забезпечила дівчат військовою формою та як волонтери виправляють цю ситуацію.

Якщо у 2008 році служило лише 1800 дівчат, то протягом 2014–2021 років жіночий контингент у лавах армії збільшився з 16 557 до 32 569 осіб. А після початку повномасштабного вторгнення Росії кількість жінок в українській армії зросла до 22%, що стало одним із найвищих показників у Європі.

Ще 2014 року військо не було готовим до великої кількості дівчат, які зголосилися захищати нашу країну. Не вистачало лікарів з жіночих захворювань, медичні та гігієнічні набори для військовослужбовця були суто чоловічими тощо. До того ж в Україні досі затверджений єдиний стандарт чоловічої воєнної уніформи. Тому більшість дівчат до цього часу отримують комплекти чоловічої форми, а потім за допомогою голок, ниток, булавок і тактичних ременів намагаються якось пристосуватися у польових умовах.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії кількість жінок в українській армії зросла до 22%, що стало одним із найвищих показників у Європі.

«У квітні дівчина з передової надіслала запит на один комплект маленького розміру чоловічої форми, бо той однострій, який видали їй, був уже зношеним, із протертими колінами. Ми захотіли придбати їй саме жіночу форму. Почали шукати в Україні, але даремно. Жіноча фізіологія відрізняється значно. Дівчата, які отримали чоловічу форму навіть придатного розміру, почуваються некомфортно. Бо стрій у стегнах маленький, а в талії великий», – розповіла депутатка Київради, засновниця волонтерського проєкту ArmWomenNow Ірина Никорак.

Наприклад, в американських збройних силах створили базу даних з 93 параметрів та 3D-сканів чоловічого та жіночого тіла. Є навіть форма для вагітних і для жінок, які годують немовлят.

Жіноче обличчя війни: чому дівчатам складно воювати у чоловічій формі та як ArmWomenNow розв’язує цю проблему /Фото 1

Фото: ArmWomenNow

Сьогодні військовою формою для жінок опікуються виключно волонтери. Один із найбільших проєктів – ArmWomenNow. Наразі проєкт вже забезпечив формою понад 1000 жінок на передовій. Зараз ArmWomenNow, окрім форми, зосередився й на пошитті тактичної білизни та термобілизни для жінок.

«Лекала ми розробляли 1–1,5 місяця, тому що робили тестові зразки, радилися з представниками ЗСУ та Міноборони. Ми хотіли відшити справді хороший виріб, який буде зручний та функціональний для наших дівчат на передовій. Власне ці комплекти форми вже передали офіційно через ЗСУ для експериментального тестування. Маленький крок до великої перемоги – коли буде затверджено стандарт жіночого однострою», – зазначила Ірина Никорак.

Усе виробництво військової форми для жінок організоване в Україні. ArmWomenNow – суто волонтерський проєкт та існує винятково на донати благодійників. Підтримати проєкт можна за цим посиланням

На сьогодні ArmWomenNow зібрав вже понад 2,5 млн грн. Найбільшим донором є благодійний фонд сім’ї Довгих «Можемо разом», який перерахував проєкту 500 000 грн, а ще 500 000 планує зібрати для волонтерського проєкту через платформу.

Цікаво, що дружина Олеся Довгого Ірина попросила у чоловіка замість подарунка на день народження зробити щедрий внесок на гідну справу. «Усі, хто хоче привітати Ірину з днем народження або просто підтримати цей важливий проєкт, долучайтесь з нами до проєкту ArmWomenNow Ірини Никорак і підтримуйте наших неймовірних захисниць», – написав Олесь Довгий на своїй сторінці Facebook.

Жіноче обличчя війни: чому дівчатам складно воювати у чоловічій формі та як ArmWomenNow розв’язує цю проблему /Фото 2

Фото: ArmWomenNow

ArmWomenNow намагається до кінця року повністю забезпечити формою всіх жінок ЗСУ на передовій, а згодом – передати форму для всіх дівчат, котрі служать в армії.

Жінки можуть безоплатно замовити комплект однострою на сторінці ArmWomenNow в Instagram. Також можна заповнити заявку в гугл-формі, яка закріплена на сайті проєкту. 

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине