Kharkiv IT Research 2021 – подія національного масштабу, яка зібрала понад 700 С-level гостей з усієї України.
Власники ІТ-бізнесу, міністри і ректори, інвестиційні фонди та громадські організації об’єднались для обговорення викликів розвитку ІТ-індустрії.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
СЕО Altexsoft та голова Наглядової ради Харківського ІТ-кластера Олександр Медовой презентував дослідження ІТ-ринку від KPMG.
Темпи розвитку в «ковідні» часи, обсяги податків і благодійні внески – цифри вразили та викликали бурхливу реакцію залу. Головною особливістю харківського ІТ-ринку є різноманіття ІТ-компаній різних типів і масштабів: як великого та середнього сервісного бізнесу, наприклад, NIX, Softserve, EPAM Ukraine, Sigma Software, CodeIT, INSART, так і представників ІТ-консалтингу на кшталт AltexSoft.
Івент поєднав три ключові цілі.
Ціль 1: обговорити дослідження із провідними експертами галузі, виявити ключові виклики та віднайти шляхи їх подолання.
Найгостріше питання регуляції ІТ-сфери – Дія Сіті. Влада та ІТ-бізнес зважили ризики й переваги проєкту та дійшли згоди щодо важливості збереження поточного податкового навантаження на ІТ-галузь.
Найпалкішою виявилась дискусія навколо ключового виклику – нестачі ІТ-фахівців. Про співпрацю та конкуренцію між собою сперечались представники Мінцифри й МОН, Харківського ІТ-кластера та провідних ІТ-компаній: Softserve, NIX, Sigma Software, GlobalLogic.
Кількість і якість ІТ-фахівців, що готують заклади освіти, не відповідають потребам ІТ-компаній.
«Компанії витрачають багато часу на те, щоб довчити спеціалістів», – каже Ігор Брагінський, President & CEO NIX, учасник дискусійної панелі.
Державна освіта не встигає забезпечувати потреби ринку. Серед рішень – дуальна освіта й інші ініціативи ІТ-спільноти, що стали основою дорожньої карти реформування ІТ-освіти.
Формат роботи ІТ-компаній у постковідні часи – тема, яка викликає протиріччя. Офіси чи ремоут? Чи потрібні ІТ-парки?
ІТ-бізнес здебільшого використовує гібридну модель роботи. Тому на панельній дискусії лунали заклики змінювати ергономіку офісних просторів, щоб утворилась екосистема, яка об’єднує. В Україні бракує офісів А-класу, але вони є у багатьох проєктах забудовників у Харкові – від окремих IT-локацій та екосистемних проєктів на кшталт Unit City Kharkiv до таких потужних технопарків, як Екополіс ХТЗ.
Ціль 2: cтворити майданчик для потужного нетворкінгу між керівниками ІТ-компаній, національної влади та освіти.
Вхід на івент був безкоштовний, але винятково за особистими запрошеннями – для організаторів було вкрай важливо зберегти executive-level події.
Довгоочікуваний нетворкінг після тривалого карантину відбувся у гольф-клубі Superior Golf & Spa Resort. Залу заповнили вщент. Подія проходила безпечно: 80% відвідувачів вакциновані, а для інших було організовано безкоштовне експрес-тестування.
Хто не мав змоги приїхати особисто – долучався до онлайн-трансляції. На нетворкінг-брейках гості мали можливість поспілкувалися з колегами в неофіційній обстановці, насолоджуючись смачною їжею та напоями. Також під час перерв між дискусіями на гостей чекав тест-драйв машин класу люкс.
Ціль 3: вперше за історію українських ІТ-подій провести благодійний аукціон під час ІТ-заходу.
Тема благодійності вперше досліджувалась на Kharkiv IT Research і стала окремою панеллю – «Civil impact: благодійність чи CSR?». У 2020 році харківські ІТ-компанії витратили понад 580 млн грн (2% річного доходу галузі) на благодійність.
Кисневі траси в COVID-лікарнях, потреби армії, допомога освіті та дітям, локальні виклики на прикладі ініціативи IT4Life від Kharkiv IT Cluster – напрями благодійних ініціатив ІТ-бізнесу дуже різноманітні.
Найемоційніша панель перейшла в благодійний аукціон. Лотами стали: сторічна ключка для гольфу, колекційне вино, experience-зустрічі з лідерами ІТ-галузі та живописні полотна харківських митців. Родзинка аукціону – NFT-твори українських диджитал-художників.
Протягом івенту зібрано понад 700 тис. грн. Ці кошти БФ «Таблеточки» спрямували на покриття місячного лікування 100 онкохворих дітей з усієї країни в «Охматдит».
Відео надане прес-службою Kharkiv IT Cluster
Резонанс у ЗМІ та натхненні відгуки у соцмережах ілюструють успішне досягнення поставлених цілей. Насичені експертні дискусії й актуальність тем на івенті-2021 виводить Kharkiv IT Research на новий рівень. Дані досліджень допомогли зрозуміти, якою впливовою є ІТ-індустрія і які є можливості для розвитку.
Обʼєднання керівників ІТ-компаній – рушій прогресивних змін не тільки своєї галузі, але й усієї економіки країни. Організатори події – команда Kharkiv IT Cluster — пишаються довірою ІТ-спільноти та вже готують найбільший IT-executive-event в Україні на 2022 рік.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.