27 лютого крилаті та балістичні ракети російських військових влучили у нафтобазу у Василькові, почалася пожежа. У Харкові підірвали газопровід. Держспецзв’язку оприлюднило інструкцію, що робити громадянам у разі таких аварій
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
- Зачиніть вікна та без нагальної потреби не відкривайте їх. При відкритті – завішуйте їх вологою або марлевою тканиною, періодично міняйте її.
- Уникайте тривалого перебування на повітрі.
- Користуйтеся системою кондиціонування та очищенн повітря. Поставие у вашому приміщенні ємності з водою для підвищення вологості повітря.
- Регулярно здійснюйте вологе прибирання.
- Відчуваєте запах диму? Негайно надягайте вологі маски, віконні та дверні отвори ізолюйте вологою тканиною.
- Збільште споживання рідини до двох-трьох літрів на день для дорослих. Рекомендується пити підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (міральні напої, киснево-білкові коктейлі. Виключити газовані напої.
- Декілька разів на день приймайте душ, промивайте ніс та горло.
Якщо маєте проблеми із серцево-судинними захворюваннями, додатково проконсультуйтеся з лікарем.
Краще за все – негайно виїхати з місця, близького до аварії, у разі неможливості виконуйте ці мінімальні поради. Нагадаємо, що у Харкові комендантська година діє з 18:00 до 6:00. У Києві комендандатська година подовжена з 26 лютого 17:00 по 28 лютого 8:00. Усі цивільні особи, котрі перебуватимуть на вулиці в період комендантської години, вважатимуться членами диверсійно-розвідувальних груп ворога.
У 2015 році 8 червня схожа пожежа сталася на нафтосховищі ТОВ «БРСМ-Нафта», розташованому в селі Крячки Васильківського району Київської області. Тоді загинули шестеро людей, пʼятнадцять громадян залишилися інвалідами. Резервуари з нафтопродуктами горіли майже три доби. 13 червня пожежа відновилася після розгерметизації ємності, витоку палива і подальшого загоряння розташованого поблизу резервуара. Горіння припинилося лише 16 червня. У «БРСМ-Нафті» заявляли, що пожежа на нафтобазі у Васильківському районі могла виникнути внаслідок підриву. Але міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що причина – на підприємствах мережі «БРСМ-Нафта» змішували бензин із присадками й домішками, їх покривали представники органів державної влади й силових структур.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.