Категорія
Новини
Дата

Турецький термінал припинив приймати російську нафту через загрозу санкцій США

Турецький термінал Дертйол, який у 2023 році прийняв рекордні обсяги російської нафти, більше не прийматиме вантажі з Росії через посилення санкцій з боку США, пише Reuters.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Компанія Global Terminal Services (GTS), що управляє терміналом Дертйол повідомила клієнтам, що не прийматиме вантажі з РФ.
  • GTS не прийматиме продукцію російського походження чи продукцію, відвантажену з російських портів, як «додатковий захід до чинних санкційних правил», повідомила компанія.
  • «Новий підхід GTS – це додатковий захід, покликаний усунути наслідки дій, що знаходяться поза сферою її впливу та контролю, попри зусилля компанії до дотримання всіх чинних санкційних правил», – пояснила GTS.

Контекст

Після запровадження західних санкцій проти РФ за війну в Україні Туреччина стала одним із найбільших імпортерів російської нафти та палива. У відповідь на санкції Росія перенаправила постачання замість Європи та США до Азії, Туреччини та Африки.

Загроза введення США санкцій проти фінансових компаній, які ведуть бізнес із РФ, вже вдарила по турецько-російській торгівлі, порушивши або загальмувавши деякі платежі як за російську нафту, так і за турецький експорт.

Термінал GTS займається імпортом, експортом та зберіганням палива та сирої нафти. За даними аналітичної компанії Kpler, термінал у 2023 році прийняв 11,7 млн барелів російської нафти – у сім разів більше від загального обсягу від усіх відправників у 2021 році. Експорт з терміналу у 2023 році зріс майже впʼятеро порівняно з 2021 роком, до 24,7 млн барелів.

Останній танкер з російським паливом прибув до Дертйолу 19 лютого, доставивши 511 000 барелів дизельного палива з Приморська, свідчать дані Kpler.

Після перевалки в Дертйолі нафта зазвичай експортувалася в грецькі порти Корінф, Елефсіс та Салоніки, а також у Роттердам та Антверпен.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні