Інформація про Агрейн

Виторг за 9 місяців 2023: 2,5 – 2,7 млрд грн, АПК

Агрейн

Профайл

Власник
SAS Investcompagnie, Франція (бенефіціаркою французької компанії є Ганна Шевцова, яку називають дружиною екс-голови правління ПАТ «Укртатнафта» Павла Овчаренко)
Керівник
Павло Мамін
Кількість працівників
1600

20 ефективних агрокомпаній України

Аграрна група колишнього керівника «Укртатнафти» Павла Овчаренка «Агрейн» займається вирощуванням і зберіганням зернових та олійних культур, а також тваринництвом. Група володіє 11 сільгосппідприємствами у п’ятьох областях. Після деокупації Харківської та Чернігівської областей компанія повернула більшу частину зембанку, проте 15 000 га залишаються недоступними через обстріли і мінування.

Компанія замінює технологію обробки полів: замість класичної оранки «Агрейн» частіше використовує смугову обробку ґрунту strip-till. Технологія, за словами головного агронома агрогрупи «Агрейн» Славка Станішича, зберігає вологість ґрунту, зменшує ерозію та заощаджує ресурси: якщо за стандартною технологією для обробки 3000 га необхідно задіяти як мінімум шість тракторів, то для strip-till потрібен один.

У компанії підрахували, що за три роки використання смугової обробки витрати дизпалива знизилися на 50%, добрива – до 30%, а врожайність збільшилася на 15–20%. Попри високу врожайність, економіку бізнесу погіршує подорожчання транспортування морем і підвищення вартості пального більш ніж удвічі.

Участь в рейтингах