Інформація про Агро-Регіон

Виторг за 12 місяців 2023: 2,7 млрд грн, АПК

Агро-Регіон

Профайл

Власник
Айварас Абромавичус, Катерина Рибаченко
Керівник
Катерина Рибаченко
Кількість працівників
660

20 ефективних агрокомпаній України

Під час великої війни «Агро-Регіон» перевів виробничі потужності на альтернативне паливо. На кукурудзу припадає до 50% сівозміни. Решта зембанку під пшеницею, ріпаком, соєю та соняшником. 50% землі «Агро-Регіону» – на Чернігівщині. 90% сільгосппродукції експортується.

У 2007 році активи «Агро-Регіону» придбали партнери шведського інвестиційного фонду East Capital. У березні 2021-го партнер цього фонду, ексміністр економіки та голова «Укроборонпрому» литовець Айварас Абромавичус, викупив частки міноритарних акціонерів та отримав контроль над компанією.

Агрохолдинг орендує землю приблизно у 12 000 пайовиків. Власна логістична компанія, що запрацювала наприкінці 2022-го, дозволила відмовитися від послуг сторонніх операторів та знизила логістичні витрати на 20%. Група, за словами СFO Альбіни Миколаєнко, закупила вантажівки, побудувала разом із румунськими партнерами сухий порт на західному кордоні, орендувала вагони, створила контейнерний хаб у Борисполі. В переліку нових активів – придбаний у липні 2023 року елеватор Заворичі у Київській області, який може одночасного зберігати до 30 000 т збіжжя.

В інвестиційному пайплайні 10 проєктів у сфері переробки та біоенергетики. Ще в планах купівля вагонів-зерновозів і розширення елеваторів за участі не лише власного капіталу, а й грантових коштів.

Участь в рейтингах