Інформація про Акріс Агро (АСТ)

Виторг за 9 місяців 2023 року: 3,9 млрд грн, АПК

Акріс Агро (АСТ)

Профайл

Власник
Єкатерина Колесник, Дмитро Колесник
Керівник
Ігор Лебединець
Кількість працівників
2300

20 ефективних агрокомпаній України

Засновники однієї з найбільших за земельним банком компаній України – брат і сестра Дмитро і Тетяна Клесник – прагнуть залишатися непублічними підприємцями. Але уникнути уваги ЗМІ їм не вдається.

У 2015-му група із сотень озброєних людей спробувала силоміць вивезти арештоване заставне майно – 50 000 т кукурудзи – з їхнього тоді «ТАКО Холдингу». Атаку відбили. Внаслідок пригоди одна людина загинула, 15 дістали поранення. Бізнес довелося реструктуризувати. «ТАКО Холдинг» у процесі ліквідації, а земельний банк розміром 150 000 га перейшов до компаній «Аграрні системні технології» (АСТ) та «Акріс Агро». Влітку 2023-го видання Delo.ua написало, що родина Колесник, могла допомагати обвинуваченому у держзраді Віктору Медведчуку вести його агробізнес в Україні.

В АСТ звинувачення відкинули і пообіцяли спростувати недостовірну інформацію через суд. За офіційною інформацією, поточною бенефіціаркою групи «Акріс Агро», яка обʼєднує близько 50 агропідприємств, є донька Дмитра Колесника Єкатерина.

У 2023 році компанія вирощувала лише кукурудзу і сою, а 90% продукції відправляла на експорт. «У нас сформувалася потужна команда трейдингу», – каже гендиректор АСТ Ігор Лебединець. У планах – поділити агровиробництво на чотири кластери із однаковим земельним банком. 

«Ми не скорочуємо штат, виконуємо всі зобов’язання перед пайовиками. Жорстко контролюємо свої грошові потоки», – каже Лебединець.

Участь в рейтингах