30 до 30: майбутні лідери
«Неймовірна історія сили та стійкості характеру. Він пройшов важкі бої за Маріуполь в оточенні, пережив полон, повернувся в Україну і знову став до строю», — Олександр Півненко, командувач Національної гвардії України.
«У військового управління та керування компанією багато спільного», – каже комбат 6-го батальйону 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ Арсен Дмитрик. У 2022-му він був серед оборонців Маріуполя, пройшов полон. Після обміну, у вересні 2022-го, почав з нуля відновлювати «Азов». Загалом Дмитрик доклався до відновлення двох батальйонів, у кожному з яких майже 1000 людей.
Головний принцип створення бойового підрозділу – зібрати мотивовану керівну команду, яка під себе підбере особовий склад, розповідає Дмитрик. У 2024-му він закінчив чотиримісячний курс Києво-Могилянської бізнес-школи «Системи та системне мислення для управлінців». Навчання у КМБШ пройшли понад 20 офіцерів «Азову». Каже, що здобуті знання з менеджменту використовував під час створення Шостого батальйону, яким зараз керує.
У серпні 2024-го «Азов» у складі сил оборони стримує російську армію в лісах Кремінної в Луганський області. Раніше «Азов» успішно витіснив агресора з позицій у цій же місцевості.
Перебування підрозділу на фронті розділено на три цикли, розповідає Дмитрик. Військові спочатку навчаються, потім виконують бойові завдання, потім відпочивають, і так по колу. Сам він планує продовжити розвиватися як управлінець та навчатися у КМБШ.